קרן פימי רוכשת את G4S ישראל לפי שווי פעילות של 400 מיליון שקל

חברת שירותי האבטחה מעסיקה 7,000 עובדים ■ מחזור המכירות השנתי שלה הוא 800 מיליון שקל והרווח התפעולי התזרימי שלה הוא 10% מהמחזור

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה G4S בקראולי שבבריטניה
מטה G4S בבריטניהצילום: בלומברג

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, חתמה על הסכם עם קבוצת G4S הבריטית לרכוש ממנה את החברה הבת G4S ישראל לפי שווי פעילות של 400 מיליון שקל. G4S ישראל (לשעבר השמירה) נוסדה ב-1937 ומעסיקה 7,000 עובדים. מחזור המכירות של החברה הנרכשת הוא 800 מיליון שקל ושיעור הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda ) שלה הוא 10% מהמחזור.

G4S ישראל היא אחת החברות המובילות באספקת פתרונות אבטחה אנושיים וטכנולוגיים ופועלת ב-5 תחומים עיקריים: אינטגרציה וביצוע פרויקטי מתח נמוך והתקנת מערכות אבטחה שליטה ובקרה במוסדות ממשלתיים, מגדלי משרדים ופרויקטי תשתית. החברה עוסקת גם בהתקנת מערכות אבטחה היקפיות ומתן שירותי סיור ללקוחות פרטיים ועסקיים.

G4S משרתת עשרות אלפי לקוחות בפריסה ארצית ומחזיקה ב-70% ממניותיה של חברת מוקד אמון 99. החברה מספקת שירותי אבטחה באמצעות 5,000 שומרים ומאבטחים כמחציתם חמושים. לקוחותיה של חטיבת האבטחה כוללים ארגונים ממשלתיים, מוסדות פיננסיים וחברות גדולות.

החברה מחזיקה גם בפעילות של התקנת מערכות שליטה ובקרה וחדרים חכמים בבתי מלון, מרכזי קניות ובנייני משרדים בישראל ובחו"ל באמצעות החברה הבת הוטלו. נוסף לכך פועלת G4S באמצעות החברה הבת פוליסיטי בפרויקט BOT בשותפות שווה עם חברת שיכון ובינוי לבניתת והפעלת המכללה לשוטרים בבית שמש.

מכירת פוליסיטי מהחברה הבריטית לפימי מותנית באישור המשרד לביטחון פנים ומשרד האוצר. מנכ"ל G4S ישראל הוא מיקי אדיב, שמכהן מ-2006 וצפוי להמשיך בתפקידו יחד עם יתר המנהלים בחברה. קרן פימי שקמה ב-1996 היא קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל. הקרן מנהלת נכסים ב-3.2 מיליארד דולר.

קרן פימי צפויה לנסות להאיץ את צמיחתה של G4S באמצעות כניסה לפעילות במדינות נוספות והשתתפות בפרויקטים בחו"ל. עד כה נדרשה G4S לקבל את אישורה של G4S העולמית שפועלת ב-120 מדינות לפעילות בחו"ל כדי שלא לפגוע באינטרסים של החברה האם. מנוע צמיחה נוספים שעשויה פימי לפתח בחברה הנרכשת היא פעילות של סייבר כחלק מהשירותים שהיא מספקת לבתי מלון באמצעות החברה הבת הוטלו וכן היא עשויה לרכוש חברות נוספות בישראל.

ישי דוידי
ישי דוידיצילום: יונתן בלום

פימי רוכשת שליטה בחברות, משביחה ומוכרת אותן. מאז הקמתה רכשה פימי שליטה ב-85 חברות ומכרה 53 מהן בהיקף עסקות כולל של 4.5 מיליארד דולר. הקרן מעסיקה , בהנחה שעסקת G4S תושלם, 25 אלף עובדים ופועלת ב-50 מפעלי ייצור בישראל ועוד עשרות מפעלים בעולם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker