אנלייט השלימה סגירה פיננסית לפרויקט של 66 מיליון יורו בקרואטיה

מדובר בפרויקט הרוח הגדול ביותר של אנלייט. להערכת החברה, הפרויקט יניב הכנסות של 13 מיליון יורו בשנה בתקופה של 14 שנים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט לאנרגיית רוח של אנלייט בפולין
יורם גביזון

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט, שבשליטת שאול אלוביץ', השלימה את הסגירה הפיננסית של פרויקט לייצור חשמל מאנרגית רוח בקרואטיה בהשקעה של 66 מיליון יורו. על פי הסכם, שנחתם בין אנלייט לבין הבנקים ERSTE ו-PBZ מקבוצת ,INTESA יעמידו הבנקים לחברת הפרויקט מימון בהיקף של 49.5 מיליון יורו - כלומר 75% מעלות הפרויקט. חברת הפרויקט, שבבעלות אנלייט (80%) וחברת הביטוח מגדל (20%), תממן מהונה העצמי 25% מהעלות ותספק ערבות בשיעור של 5% מעלות הפרויקט למקרה של חריגה מעלות ההקמה או יחסי הכיסוי שנקבעו בהסכמי המימון.

שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג

המימון יינתן לחברת הפרויקט במתכונת של ליווי פרויקט ללא זכות חזרה ללווה, כשהביטחונות לפירעון ההלוואות שייתנו הבנקים יהיו שעבוד מלא על הציוד, הסכמי מכירת החשמל וזכויותיה של החברה ברישיונות. חברת הפרויקט חתמה גם על הסכם אספקה של טורבינות הרוח עם חברת ג'נרל אלקטריק, שתספק לפרויקט 16 טורבינות שהספקן הכולל 49 מגה וואט.

בנוסף נחתמו הסכם שלפיו ג'נרל אלקטריק תספק את השירות לפרויקט במשך 15 שנים, הסכם הקמה של תשתיות החשמל וההנדסה האזרחית עם קבלן מקומי, והסכםניהול עם חברת אנלייט. אנלייט צופה שבעקבות השלמת הסגירה הפיננסית והחתימה על הסכמים עם ג'נרל אלקטריק וקבלן ההקמה, תחל הקמת הפרויקט מידית.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייטצילום: דודו בכר

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, מעריכה שהקמת הפרויקט תושלם ברבעון הרביעי של 2017 וכי סיום בדיקות החיבור ותחילת הזכאות לקבלת הכנסות יהיו במחצית הראשונה של 2018. החברה מעריכה עוד, על פי כושר הייצור של המתקן ומדידות הרוח באתר ההקמה בלוקובץ' שבקרואטיה, כי הפרויקט יניב הכנסות של 13 מיליון יורו בשנה בתקופה של 14 שנים, שבהן התחייבה רשות החשמל של קרואטיה לרכוש חשמל מהפרויקט על פי תעריף שנקבע באסדרה. לאחר תקופה זו יגיעו מכירות החשמל בתנאי שוק ל-6.5 מיליון יורו לשנה. פרויקט לוקובוץ' הוא פרויקט הרוח הגדול ביותר של אנלייט, כשמקביל החברה מצויה בשלבי פיתוח מתקדמים של שני פרויקטים גדולים ממנו - שהספק כל אחד מהם 100 מגה וואט בעמק הבכא שבגולן ובסרביה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker