מויניאן לימיטד עברה להפסד בעקבות התחזקות השקל מול הדולר ברבעון השלישי - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מויניאן לימיטד עברה להפסד בעקבות התחזקות השקל מול הדולר ברבעון השלישי

עם זאת, חברת הנדל"ן, שבבעלות ג'ו מויניאן, הציגה ברבעון השלישי של 2016 שיפור משמעותי בהכנסות התפעוליות נטו מנדל"ן (NOI), לצד עלייה ברווח התזרימי הפנוי מנדל"ן (FFO)

תגובות
ג'ו מויניאן
בלומברג

חברת הנדל"ן האמריקאית מויניאן לימיטד, שבבעלות ג'ו מויניאן, הציגה ברבעון השלישי של 2016 שיפור בהכנסות התפעוליות נטו מנדל"ן (NOI), לצד עלייה ברווח התזרימי הפנוי מנדל"ן (FFO); ואולם, התחזקות השקל מול הדולר במהלך הרבעון הקפיצה את הוצאות המימון, והעבירה את החברה בשורה התחתונה להפסד רבעוני של 11 מיליון דולר.

הכנסותיה של מויניאן ברבעון השלישי של שנת 2016 צמחו בכ-53% בכ-25.3  מיליון דולר, בהשוואה לכ-16.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מעלייה של כ-2.4 מיליון דולר מדמי שכירות, מכירת דירות קונדו בסכום של כ-4 מיליון דולר , וכן מהכרה בהכנסות מימון נדל"ן בסך של כ-2.6 מיליון דולר.

ה-NOI הכולל – כלומר, בתוספת חלק החברה בחברות הכלולות (בשקלול מנגנוני חלוקות הרווחים, Promote) – הסתכם ברבעון השלישי בכ-18.6 מיליון דולר, בהשוואה לכ-8.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד – זינוק של פי שתיים. עיקר השיפור נובע כתוצאה מעלייה בשיעור התפוסה במירב הנכסים להשכרה - מגורים ומסחר, מכירת דירות למגורים ותרומת פעילות השקעה במימון נדל"ן, ובקיזוז שחיקה בתוצאות המלונאות.

ה-FFO  הכללי של החברה הסתכם ברבעון השלישי בכ-6 מיליון דולר, לעומת FFO  שלילי בסך של כ-2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול נבע מהשפעת מכירת דירות הקונדו (כאשר מירב המלאי נמכר בשנים 2014-2015), כנגד גידול ברווח משכירות למגורים ומסחר, ותרומת פעילות השקעות במימון נדל"ן (ההלוואות שמויניאן העניקה בין היתר ל-MDG).

הוצאות המימון נטו של החברה ברבעון השלישי של שנת 2016 הסתכמו בכ-17.6 מיליון דולר, לעומת  הכנסות מימון, נטו בסך של כ-4.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהוצאות המימון נטו נבעו בעיקר מהפרשי שער וריבית שנבעו מהיחלשות הדולר מול השקל. החברה חשופה לשער החיליפין בשל גיוס אג"ח בסכום של כ-1.4 מיליארד שקל שביצעה בישראל, ורק חלקו מגודר בפני התנודות במטבע.

בחברה ציינו כי מיום המאזן ועד ליום פרסום הדוחות, הדולר התחזק מול השקל בשיעור של כ-2.5% - כך שבפועל שינוי זה צפוי לקזז באופן משמעותי את ההוצאות שנרשמו ברבעון השלישי. בעקבות הגידול בהוצאות המימון, מויניאן סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד מיוחס לבעלי המניות בסך של כ-11 מיליון דולר, כאמור, בהשוואה לרווח נקי של כ-3.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ג'וזף מויניאן מסר: "בתשעת החודשים הראשונים של השנה נמשכה מגמת השיפור בפעילות של השכרת נכסים על ידי החברה, וזאת הודות להשבחת ערך הנכסים באמצעות שורה של פעולות שביצענו, לרבות שיפור התנאים מול השוכרים החדשים והארכת תקופות השכירות בתנאים משופרים לשוכרים הקיימים בנכסים המניבים. במקביל, המשכנו לפתח את המגזר של פעילות מימון נדל"ן, שתורם תרומה חיובית לרווחי החברה. אנו רואים במגזר זה פוטנציאל רב הודות להזדמנויות עסקיות שנוצרו בשוק בתקופה האחרונה. מויניאן תשקיע בנכסים הממוקמים באזורי הפעילות, ובתנאי שיועמדו לרשות החברה בטוחות ברמה הגבוהה ביותר".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם