אורמת טכנולוגיות חתמה על חוזה חשמל בהיקף של 22 מיליון דולר לשנה - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אורמת טכנולוגיות חתמה על חוזה חשמל בהיקף של 22 מיליון דולר לשנה

החוזה החדש, שמבוסס על תעריף קבוע, מחליף חוזה שתעריפו היה צמוד למחיר הגז הטבעי וצפוי להגדיל את הרווח התפעולי של אורמת ב-8.5 מיליון דולר לשנה החל ב-2018

תגובות
תחנת כוח של אורמת
חברת אורמת

חברת אורמת טכנולוגיות, שמתמחה בייזום הקמה והפעלה של תחנות כוח גיאותרמיות, חתמה על חוזה חשמל חדש עם רשות החשמל של דרום קליפורניה. על פי החוזה, שייכנס לתוקף בסוף נובמבר 2017, תמכור אורמת טכנולוגיות את החשמל שהיא מייצרת במתחם אורמסה בקליפורניה בתעריף קבוע של 77.5 דולר למגה וואט לתקופה של 25 שנים. על פי החוזה רשאית אורמת טכנולוגיות למכור לרשות החשמל של דרום קליפורניה 35 מגה וואט עם אופציה להגדיל את המכירה ל-43 מגה וואט.

החוזה הנוכחי מחליף חוזה קודם שעל פיו מוכרת אורמת טכנולוגיות את החשמל שהיא מייצרת במתחם אורמסה במחיר משתנה שצמוד למחיר הגז הטבעי. הירידה החדה במחיר הגז הטבעי בשנים האחרונות גרמה לפגיעה בתוצאותיה הכספיות של אורמת שבשליטת קרן פימי.

המעבר לתעריף קבוע צפוי להגדיל את הרווח התפעולי ואת הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של אורמת טכנולוגיות ב-2018 ב-8.5 מיליון דולר בהשוואה לרמתם ב-2016. עם כניסתו לתוקף של החוזה החדש תקטן חשיפתה של אורמת טכנולוגיות לתנודות במחיר הגז הטבעי ל-50 מגה וואט בלבד, שהם 7% מכושר הייצור של תחנות הכוח שבבעלות החברה.

רשות החשמל של דרום קליפורניה צפויה למכור את החשמל שתרכוש מאורמת טכנולוגיות לרשות המים והחשמל של לוס אנג'לס (86% מהיקפו של החוזה) ואת היתרה לרשות ההשקיה של מחוז אימפריאל בקליפורניה.

אורמת טכנולוגיות חתמה בשבוע שעבר על הסכם למכירת 36.75% ממניות השלב השני של תחנת הכוח הגיאותרמית דון קמפבל בנוואדה לחברת NorthLeaf הקנדית תמורת 44.2 מיליון דולר. העסקה מגלמת שווי 120 מיליון דולר לשלב השני של תחנת הכוח דון קמפבל. שווי זה משקף מכפיל 11.5 על הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda ) של השלב השני בתחנת הכוח ב-2016 שהספקו 20 מגה וואט.

עם השלמת העסקה יועבר השלב השני של תחנת הכוח דון קמפבל לעסקה משותפת שנחתמה בפברואר 2015 בין אורמת לחברת NorthLeaf ובמסגרתה השקיעה חברת נורת'ליף 175 מיליון דולר תמורת 40% ממניותיה של חברה שלתוכה הכניסה אורמת טכנולוגיות 5 תחנות כוח גיאותרמיות שהספקן הכולל 106 מגה וואט ומוכרת את החשמל על פי חוזים למשך חיים ממוצע של 13.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם