טבע תשווק קנאביס רפואי באמצעות משאף חדשני

המשאף של Syqe Medical, נמצא בשנה האחרונה בשימוש קבוע בבית החולים רמב"ם, וכחלק משיתוף הפעולה עם טבע ישראל יורחב היישום גם לשימוש ביתי

יורם גביזון
יורם גביזון

טבע ישראל חתמה על הסכם הפצה ושיתוף פעולה עם חברת Syke Medical הישראלית, לפיו טבע תהיה המשווקת והמפיצה הבלעדית בישראל של משאף Syke למתן קנאביס רפואי שפותח על ידי סאיקי מדיקל.

המשאף של  Syqe Medical, נמצא בשנה האחרונה בשימוש קבוע בבית החולים רמב"ם, באישור משרד הבריאות. בית החולים רמב"ם שבחיפה הוא בית החולים הראשון בעולם בו צמח הקנאביס נחשב לטיפול רפואי מן המניין. כחלק משיתוף הפעולה עם טבע ישראל, יורחב השימוש במשאף של Syqe לשימוש ביתי - בכפוף לקבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות.

על פי הנתונים ניתנו בישראל 26 אלף רישיונות לצריכת קנאביס רפואי ב-2016 ובטבע מעריכים שעד 2018 יוכפל מספרם. Syqe Medical, שהינה חברה ישראלית המפתחת טכנולוגיות למתן פרמצבטי של צמחים גולמיים בשאיפה - פיתחה משאף ייחודי וראשון בעולם המאפשר מתן מדיד של צמחים ברמת דיוק ובטיחות של תרופה.

משאף של סאיקי מדיקלצילום: סאיקי

הצמח הראשון אותו הטמיעה החברה במשאף הינו קנאביס רפואי. החברה השלימה מספר ניסויים קליניים אשר הראו את דיוק המשאף ועמידתו בסטנדרטים פרמצבטיים למתן קנאביס בשאיפה. הטכנולוגיה של Syqe Medical מבצעת בצמח שינוי מבני בלבד, משמרת את כל תכונותיו ומאפשרת מתן בטוח, מדויק ומדיד באמצעות שאיפה.

ריכוז החומר הפעיל הניתן מצמח הקנאביס, כפי שנמכר בשנים האחרונות, אינו ידוע בדרך כלל, ולכן, בהיעדר מינון מדויק, לא ניתן היה עד כה להתייחס לקנאביס רפואי כטיפול רפואי מן המניין, דבר שהיקשה על החולים הזקוקים לטיפול זה וכן על הרופאים המטפלים.

Syqe Medical מעריכה שהמשאף שפיתחה מעניק לראשונה אפשרות להתייחס לקנאביס כאל טיפול רפואי של ממש, תוך שליטה מדויקת על המינון והתאמתו לחולה, לכאביו ולצרכיו המיוחדים. המשאף מאפשר לצוות הרפואי להעניק את המינון האופטימלי של צמח הקנאביס, כך שהמטופל יזכה להקלה בסימפטומים מהם הוא סובל תוך מזעור ההשפעות הפסיכו-אקטיביות.

יתרון נוסף של המשאף נעוץ בכך שהוא מאפשר טיפול נוח וזמין לחולים שאינם מעוניינים לצרוך קנאביס באמצעות עישון. במסגרת שיתוף הפעולה בין החברות, Syqe Medical תהיה אחראית על ייצור המשאף ומחסניות מתכלות, ואלו ישווקו ויופצו באמצעות טבע ישראל לגורמים הרלוונטיים ובהם - רופאים, אחיות, בתי חולים, מרפאות כאב, מרפאות אונקולוגיות, ובתי מרקחת.

טבע ישראל ו- Syqe Medical עוסקות בימים אלו, בין היתר, בהקמת מערך תמיכה והדרכה לחולים ולצוותים הרפואיים, שיהיה מורכב מצוות אחים ואחיות שיוקם במיוחד לשם כך. מטרת הצוות הנה להעניק לחולה שירות מלא והדרכה ותמיכה בעת השימוש במשאף Syqe לשם מיקסום אפקטיביות הטיפול ובכפוף לקבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker