אנטרופי שכרה את ד"ר טל מופקדי שייעץ בנוגע למיזוג בין אבנר לדלק

הליך המיזוג טרם הושלם, והוא מותנה באישור האסיפות הכלליות של שתי השותפויות בסוף דצמבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאגר לווייתןצילום: אלבטרוס

לצד ההתקדמות בפיתוח מאגר לווייתן, אבנר ודלק קידוחים מקדמות בימים אלה הליך מיזוג, במסגרתו אמורה דלק קידוחים לקלוט לתוכה את אבנר. הליך המיזוג טרם הושלם, והוא מותנה באישור האסיפות הכלליות של שתי שותפויות. באחרונה הודיעו השתיים כי החליטו לדחות את מועד האסיפות ל-22 בדצמבר, כחודש לאחר תאריך הזימון המקורי ב-21 בנובמבר.

ההחלטה לדחות את האסיפות התקבלה לאחר שחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי ביקשה מידע נוסף בנוגע לסוגיות הקשורות למיזוג, ובכלל זאת יחס ההמרה שנקבע למיזוג (יחידת השתתפות אחת של דלק קידוחים לכל 5.32 יחידות של אבנר). ל-TheMarker נודע כי אנטרופי שכרה יועץ חיצוני להליך המיזוג - ד"ר טל מופקדי, בעליה של חברת הייעוץ הכלכלי נומריקס. בין היתר אמור מופקדי לבחון את יחס ההמרה במיזוג, בהתאם להערכות שווי שונות לתמר וללווייתן, תחת תרחישים שונים. באנטרופי סרבו להתייחס לדברים.

בשבוע שעבר דיווחו דלק קידוחים ואבנר על הרבעון הטוב בתולדותיהן. במהלך הרבעון השלישי של 2016 רשמו השותפויות רווחי שיא - 80.9 מיליון דולר, בהשוואה ל-76.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2015 - גידול של כ-6.3%. הגידול נרשם בשל המשך העלייה בביקושים לגז טבעי ממאגר תמר. בתשעת החודשים הראשונים של 2016 טיפסו רווחי השותפויות לכ-208.9 מיליון דולר, לעומת סך של 185.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של כ-12.5%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker