יו"ר הכנסת - ראובן ריבלין, מגבש קבוצת ח"כים נגד ראש הממשלה - אריאל שרון

שלב חדש במאבק יו"ר הכנסת בראש הממשלה: מגבש קבוצת ח"כים למחות על כך שישראל לא בונה בשטח אי-1, המחבר בין ירושלים למעלה אדומים

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, פותח שלב חדש במאבקו נגד ראש הממשלה אריאל שרון, ומגבש קבוצת ח"כים למחות על כך שישראל לא בונה בשטח אי-1, המחבר בין ירושלים למעלה אדומים. ריבלין טוען כי שרון "מבודד את מעלה אדומים ומחלק את ירושלים."

ריבלין, ממתנגדיה החריפים של תוכנית ההתנתקות, צפוי לכנס ביום שני הבא בלשכתו ח"כים ממפלגות הליכוד, העבודה, ש"ס, יהדות התורה ושינוי, ולקיים אירוע תקשורתי נגד שרון. לטענתו, ראש הממשלה אינו מורה על בנייה באי-1 בניגוד להחלטות כל ממשלות ישראל, ובניגוד גמור להבטחתו הפומבית - זאת, משום שהתחייב לאמריקאים כי לא יבנה שם.

לאירוע הוזמן גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, המתמודד על ראשות העבודה. לדברי ריבלין, אפילו ברק - שהציע בקמפ דיוויד הצעות מרחיקות לכת לפלשתינאים, כמו ויתור על הר הבית ועל השכונות הערביות בעיר - התעקש על בנייה באי-1 כדי להדגיש את החשיבות בחיבורה של ירושלים למעלה אדומים.

כמו כן הוזמנו לאירוע שרי העבודה מתן וילנאי ובנימין בן אליעזר, יו"ר הקואליציה גדעון סער, יו"ר ש"ס, אלי ישי וח"כים נוספים. ריבלין אף מתכנן לקיים בקרוב סיור באי-1, בחברת הח"כים שלדבריו תומכים, כמוהו, באיכלוס השטח. בנוסף, בשבוע האחרון קיים ריבלין בלשכתו שיחות עם שרים ופרלמנטרים מחו"ל, בהן הסביר להם את עמדתו בנושא.

מקורבים לשרון הביעו כעס רב על התנהלותו של יו"ר הכנסת, אותה הם מכנים "פוליטית וחסרת בושה". לדבריהם, מעולם לא עשה יו"ר כנסת כלשהו שימוש כה בוטה בתפקידו הממלכתי, כדי לפעול נגד ראש ממשלה מכהן. "רק שרון ישמור על ירושלים", נמסר אמש מלשכת ראש הממשלה, "ובינתיים, יכול יו"ר הכנסת להמשיך ולפזר סיסמאות שקריות".

ריבלין אמר אתמול כי אינו מנהל מאבק נגד ראש הממשלה - אלא נגד ההתנתקות ובעד ירושלים. "ברוב המאבקים שניהלתי" אמר ריבלין, "שרון היה איתי. איני מאשים את ראש הממשלה בכוונה לחלק את ירושלים. לא כוונתו תגרום לחלוקת ירושלים - אך מעשיו יגרמו לכך. פעמים רבות, ראש הממשלה חושב שיועציו מנחים אותו לדרכים שהוא יכול לחזור מהן, אבל בדרך הנוכחית הוא ימצא את עצמו במצב שלא רק שהוא מחלק את ירושלים - הוא גם מבודד את מעלה אדומים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker