הגאות בענף הרכב: הכנסותיה של אלבר זינקו בכ-15% בשל מכירת כלי רכב

הכנסות החברה, שבשליטת אלי אלעזרא, עמדו ברבעון השלישי של 2016 על כ-704 מיליון שקל ■ מכירת כלי הרכב צמחו במהלך הרבעון בכ-25% לכ-429 מיליון שקל, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף סוכנות למכוניות אלבר

הגאות בענף הרכב, שנהנה מהריבית הנמוכה והאשראי הזול במשק, משתקפת היטב בתוצאותיה הכספיות של חברת הליסניג אלבר. החברה, שבשליטת אלעזרא החזקות של אלי אלעזרא, סיימה את הרבעון השלישי של 2016 עם גידול של 15% בהכנסות לכ- 704 מיליון שקל, לעומת כ- 612 מיליון שקל ברבעון המקביל 2015.

אלבר, שהנפיקה בתל אביב שלוש סדרות של אג"ח שיתרן עומדת על כ-1.6 מיליארד שקל, עוסקת בליסינג תפעולי לחברות, בהשכרת רכב לזמן קצר ובמכירת כלי רכב. לחברה צי רכבים של כ-37 אלף כלי רכב, ולה נתח שוק מוערך המסתכם בכ-12%. כמו כן מחזיקה החברה בחברת ממסי שרותי דרך וגרירה. האג"ח של חברה, שמדורגות ברמה של A3 עם אופק "יציב" ממידרוג, נסחרות בשוק בתשואות לפדיון נמוכות של כ-3%.

הכנסותיה של אלבר ברבעון השלישי מהשכרת כלי רכב, שירותי מוסך, דרך וגרירה הסתכמו בכ-275 מיליון שקל, לעומת כ-267 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-3%. מנוע הצמיחה של החברה היה מכירות כלי הרכב, שצמחו ברבעון בכ-25% לכ-429 מיליון שקל, לעומת כ-344 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. רווחי הון ממכירת הרכבים הסתכמו בכ-32 מיליון שקל.

הצמיחה בפעילות אלבר התשקפה היטב ברווח התזרימי התפועלי (EBITDA), המגלם את הרווח התפעולי לפני הוצאות מימון ומסים, ובנטרול סעיפים שאינם תזרימיים כמו פחת והפחתות, שגדל ברבעון בכ-8% לכ- 146 מיליון שקל לעומת כ-135 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח לפי מס הסתכם ברבעון בכ-14.8 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 8.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-10 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה הדגישה כי הרווח ברבעון המקביל אשתקד הושפע משני אירועים חד פעמיים עיקריים, עדכון הפרשות למסים וירידת ערך של כלי רכב המיועדים למכירה. ואולם, גם בנטרול הסעיפים החד פעמיים, הרווח הנקי של אלבר צמח.

הרווחים הרבעוניים הגדילו את הונה העצמי של אלבר לשיא של כ-426 מיליון שקל, נכון לסוף ספטמבר 2016, בהשוואה לכ-403 מיליון שקל בסוף 2015. יחס ההון למאזן עמד על כ- 11.8% בסוף הרבעון השלישי, לעומת כ-12.06% בסוף 2015, כלומר, החברה פועלת בסביבת מינוף גבוהה יחסית. בנטרול רכישת כלי רכב, תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון בכ-301 מיליון שקל.

אורן אלעזרא, מנכ"ל אלברצילום: אבשלום שושוני

אורן אלעזרא, מנכ"ל החברה מסר: "אנו מסכמים רבעון שיא עם גידול מרשים בכל הפרמטרים אשר נובע מצמיחה בכל תחומי הפעילות של החברה, הודות להתמקדות עסקית בתחומי הליבה לצד פיתוח פעילויות משלימות אשר תורמות גם הן לתוצאות בקצב הולך וגובר. אנו שמחים לראות כי מהלכים עסקיים שאנו מקדמים נושאים פרי ונמשיך לפעול על מנת לקדם את פעילותה של החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker