או.אר.טי: הרווח זינק ב-115% - למרות עלייה קלה בהכנסות

החברה, שעוסקת בעיקר בתחום הדלקנים לרכב בטורקיה ובישראל, ממשיכה לנסות לחדור לשווקים חדשים

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משאבות דלק לתדלוק רכב
אורי תומר
אורי תומר

הגדלת מכירות התוכנה על חשבון מכירות החומרה סייעה לחברה הישראלית או.אר.טי לרשום זינוק של 115% ברווח הנקי הרבעוני המיוחד לבעלי המניות, ל-8.4 מיליון שקל. הזינוק התאפשר בין השאר בשל הקטנת עלויות הייצור, ואף שההכנסות הרבעוניות של החברה צמחו בשיעור זניח - מ-89 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015, ל-90 מיליון שקל ברבעון השלישי השנה.

או.אר.טי עוסקת בתחומי משאבות הדלק האוטומטיות והדלקנים, וכן בחיוב אלקטרוני בתחבורה ציבורית. לפי דיווחי החברה, צמצום עלויות הייצור והמעבר לתחום התוכנה, שבו שולי הרווח רחבים יותר, איפשר לה לרשום ברבעון השלישי רווח גולמי בשיעור של 45% מההכנסות, לעומת שיעור של 41% ברבעון המקביל. החברה נהנתה ברבעון השלישי גם מהכנסות מימון שנבעו מהתחזקות השקל מול הדולר, שסייעו גם הן לפצות על עלייה קלה בהוצאות הפיתוח ובהוצאות השיווק והמכירות.

החברה, שפועלת בעיקר באמצעות החברה הבת אורפק, המשיכה גם ברבעון השלישי לפעול להרחבת הפרישה הגיאוגרפית שלה. בספטמבר חתמה החברה על שתי עסקות רכישה בברזיל וביוון: דירקטוריון החברה אישר רכישה של חברה בברזיל תמורת 8.5 מיליון דולר, בהתאם לעמידה באבני דרך; וכן סוכם על רכישה של 60% מחברה יוונית ואופציה לרכישת 20% נוספים בתמורה כוללת של כ-300 אלף יורו, שישולמו לאורך כמה שנים.

השווקים המרכזיים של החברה כעת הם טורקיה (שאחראית למרבית הכנסות החברה) וישראל, ולחברה פעילות משמעותית גם בארה"ב, הודו וצ'ילה.

מניית או.אר.טי עלתה מתחילת השנה ב-52%. ב-2015 רשמה המניה עלייה של 65%, לאחר שאת 2014 סיימה בירידה. מניותיה של החברה, שבשליטת אינטרגמא של אורן תנחום (51%), נסחרות במחיר המשקף לחברה שווי שוק של כ-280 מיליון שקל.

מניית או.אר.טי בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker