עסקת ענק לגיל אגמון: דלק רכב רוכשת את הזיכיון ליבוא משאיות MAN ב-120 מיליון שקל

לצורך העסקה ירכשו דלק רכב ושותפתה קומסקו מהזכיינית הנוכחית, מכשירי תנועה, שטח של 21 דונם במעוין שורק שבראשון לציון

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל אגמוןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

חברת דלק רכב, שבשליטת גיל אגמון וחברת קומסקו שעוסקת בייבוא ובשיווק ציוד מכני הנדסי כבד, חתמו על הסכם לרכוש בחלקים שווים את הזיכיון להפצת כלי רכב מתוצרת MAN בישראל מידי חברת מכשירי תנועה תמורת 120 מיליון שקל.

דלק רכב ציינה שתקים לצורך העסקה שותפות מוגבלת עם קומסקו שתרכוש ממכשירי תנועה שטח של 21 דונם שמצוי במעוין שורק שבראשון לציון. שני הצדדים ינהלו משא ומתן על תנאיו הסופיים של ההסכם, ויחתמו על הסכם סופי בכפוף לביצוע בדיקת נאותות. השלמת העסקה מותנית בתנאים מתלים שכוללים את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים ואישור MAN העולמית.

דלק רכב שהיא יבואנית של מכוניות מאזדה, פורד ו.ב.מ.וו. לאחרונה הקימה דלק רכב שותפות שווה עם קומסקו לצורך פעילות הייבוא והשיווק של משאיות מתוצרת פורד כחלק מהיותה יבואנית פורד בישראל.

דלק רכב ייצרה עודף של 385 מיליון שקל בתזרים המזומנים ב-12 החודשים האחרונים ובמאזנה חוב פיננסי נטו של 500 מיליון שקל. החברה הרוויחה 243 מיליון שקל בינואר ספטמבר 2016 , ירידה של 30% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2015. הכנסותיה של החברה צמחו ב-9% בינואר-ספטמבר 2016 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2015 והגיעו ל-3 מיליארד שקל.

דלק רכב סובלת משחיקה בנתח השוק שלה בישראל על רקע שנות שיא בשוק הרכב הישראלי, כולל צמיחה של 20% ל-245 אלף בינואר-ספטמבר 2016. הנתח של החברה בשוק הרכב ירד ל-8% בינואר ספטמבר 2016 לעומת 9% מהשוק בתקופה המקבילה ב-2015, בעיקר כתוצאה מחולשה במכירות כלי הרכב מדגמי מאזדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker