קבוצה בהובלת חנן אסייג הגישה הצעה נוספת לרכישת אורתם סהר

נאמני אגרות החוב דחו את אסיפת מחזיקי האג"ח כדי לאפשר הגשת הצעות מטעם רוכשים פונציאלים נוספים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מרפסות שנפלו בבניין בחדרה
פרויקט של אורתם סהר בחדרהצילום: נמרוד גליקמן

נאמני אגרות החוב של אורתם סהר הודיעו אתמול כי הם דוחים את אסיפת המחזיקים שאמורה להכריע מי ירכוש את החברה, וזאת בשל רצונם לאסוף עוד הצעות לרכישת החברה שבקריסה, אותן יוכלו להציג בפני בעלי החוב.

ל-TheMarker נודע כי אכן עלתה על הפרק הצעה חדשה, שהגישה קבוצת משקיעים בהובלת חנן אסייג ובייעוצו של אחיו, הפרופ' חיים אסייג. מקורב לנציגי אורתם סהר הסביר כי "הקבוצה טרם הגישה הצעה רשמית, אך היא עידכנה כי היא מעוניינת להגיש הצעה בסכום כולל מינימאלי ומובטח שיעלה על 100 מיליון שקל (כולל 20 מיליון שקל שבקופת החברה) וכי היא תסכים להעניק ביטחונות".

עד כה, רק שתי קבוצות הגישו הצעות לרכישת החברה. הראשונה היא קבוצת גבאי, בראשותו של אלי גבאי, בעל השליטה בחברה הציבורית אנגל משאבים. מדובר בקבוצת בנייה שלטענתה מכרה בשנים האחרונות דירות בסכום כולל של מעל למיליארד שקל, ובימים אלה מנהלת פרויקטים של ייזום בהקמה בהיקף של -800 דירות ועוד 2,200 דירות בתכנון על קרקעות בבעלותה.

גבאי מעוניין כי שאול דנקור ינהל את אורתם סהר לאחר הרכישה וההסדר. כחלק מהצעת הרכישה מוכן גבאי להזרים 10 מיליון שקל באמצעות שטרי הון לקופת החברה. הוא מציע כי 20 מיליון השקלים שבקופת אורתם סהר יועברו לקופת ההסדר. בנוסף הוא מציע לנושים 25% מהרווחים שיתקבלו מהפרויקטים היזמיים הנוכחיים של אורתם, ומבטיח כי 90% מהכספים עד לשווי של 50 מיליון שקל שיגיעו לחברה כתוצאה מתביעות אותן ינהל בגין פעילות עבר שלה יועברו לנושים, בנוסף ל-75% מסכומים שיתקבלו מעל ל-50 מיליון שקל. כמו כן מבטיח גבאי כי 20% מסך הפיקדונות שהופקדו לטובת הבנקים כנגד מתן ערבויות לפרויקטים של החברה יוחזרו לקופת הנושים. לצד זאת, הוא דורש הפטר של החברה מתביעות קיימות ועתידיות כנגדה. נאמני האג"ח העריכו את שווי ההצעה בסכום כולל של-130 מיליון שקל.

ההצעה הנוספת היא של קבוצת ארז מרווה, בהובלת רענן אלוני, אשר ניהל את חברת מליבו עד לשנת 2012. את השווי הכולל של ההצעה העריכו נאמני האג"ח בסכום כולל של 102.5 מיליון שקל. עם זאת, האטרקטיביות של ההצעה נובעת מההתחייבות של הרוכשים להזרים 70 מיליון שקל לאורך חמש שנים לקופת ההסדר. גם קבוצת ארז מרווה הסכימה כי 20 מיליון השקלים שבקופת החברה יועברו לקופת הנושים. הקבוצה גם הסכימה כי 25% מהגבייה בגין תביעות משפטיות – סכום המוערך ב 12.5 מיליון שקל יועבר לקופת הנושים.

בימים האחרונים נאמני אורתם סהר, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, עמלים שעות נוספות במאמץ לשפר את ההצעות הקיימות. המטרה הינה להגיע לאסיפת הנושים, שאמורה להתקיים מחר (ג') בשעה 16:00, עם נוסחי הצעות אשר יהיה למחזיקי אגרות החוב והבנקים קל להשוות בניהן. כל מציע יידרש לציג לנושים את הסכום אותו הוא מוכן להזרים וכמה אחוזים מכל "סל" – פרויקטים, ייזום, תביעות וכדומה - הוא מוכן להעביר לקופת הנושים.

מקורב לאורתם סהר ציין כי "המציעים אשר בוחנים את הנתונים מזהים כי ישנם נכסים טובים ולכן סכומי המינימום משתפרים". ב-28 בנובמבר יחזרו הצדדים לדיון בפני נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, ויציגו לו את ההחלטות שיתקבלו בעניין הצעות הרכישה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker