גידול במכירת מוצרי חשמל הקפיץ את הרווח של אלקטרה צריכה ב-162%

הרווח התפעולי זינק ב-82% ■ המנכ"ל: "תוצאות הרבעון השלישי משקפות בעיקר את המשך הגידול בפעילות מיזוג האוויר בישראל ובחו"ל ואת המשך העלייה ברווחיות של רשת אייס"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף שקם אלקטריק
סניף של שקם אלקטריק שבבעלות אלקטרה צריכהצילום: ניר קידר

"התוצאות העסקיות ברבעון השלישי של 2016 ממשיכות את מגמת השיפור הכללית והינן הטובות ביותר עד כה השנה", כך נפתח היום הדיווח למשקיעים על התוצאות העסקיות של חברת אלקטרה צריכה. אלקטרה צריכה הציגה ברבעון השלישי רווח נקי של 38 מיליון שקל, זינוק של 162% לעומת התקופה המקבילה ב-2015.

אלקטרה צריכה פועלת בשלושה תחומים: שיווק ומכירת מוצרי צריכה חשמליים ובינהם המותגים אירוול, אלקטרה, אלקו ועוד; הפעלת רשתות שיווק קמעונאיות למכירת מוצרי חשמל - מחסני חשמל ושקם אלקטריק; ורשתות עשה זאת בעצמך אייס ואוטו דיפו, המתמחות בעיצוב הבית ובתחום מוצרי הרכב.

הכנסות אלקטרה צריכה ברבעון השלישי גדלו ב-9% ל-837 מיליון שקל. עיקר הצמיחה נבעה ממגזר מוצרי הצריכה החשמליים, שהכנסותיו צמחו ב-28% ל-344.6 מיליון שקל. הרווח של המגזר זינק ב-89% ל-43.7 מיליון שקל.

מנגד, הכנסות החברה מפעילות קמעונאות החשמל ירדו ב-8% ל-304.9 מיליון שקל ברבעון השלישי. הירידה חלחלה גם לשורת הרווח של המגזר, שירד ב-3.4% לעומת התקופה המקבילה ב-2015, ל-9.25 מיליון שקל. גם במגזר "עשה זאת בעצמך" חלה ירידה של 2% בהכנסות, אשר הסתכמו ב-153.3 מיליון שקל. למרות זאת, הרווח ממגזר זה צמח ב-4.5% ל-10.1 מיליון שקל.

הרווחיות התפעולית של אלקטרה צריכה זינקה ב-82.7% ל-52 מיליון שקל ברבעון, זאת בין היתר גם כתוצאה משיפור תנאי המסחר בכל מגזרי הפעילות, אשר הוביל לעלייה בשיעור הרווח הגולמי ל-28.7% מהמחזור לעומת 27.4% ברבעון השלישי של 2015. תזרים המזומנים של אלקטרה מפעילות שוטפת ירד ל-7.5 מיליון שקל ברבעון לעומת 36.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכה מסר בהודעה לעיתונות: "אנו שבעי רצון מהמשך מגמת הצמיחה המתבטאת בתוצאות החברה גם ברבעון השלישי של השנה. מדובר ברבעון השלישי הטוב ביותר בתולדות החברה מאז יום הנפקתה, אותו אנו מסכמים עם רווח תפעולי של למעלה מ-50 מיליון שקל ועם המשך הצמיחה בפעילות, על אף העובדה שחגי תשרי חלו השנה ברבעון הרביעי ולא תרמו תרומה משמעותית לתוצאות, בעוד שאשתקד חלו ברבעון השלישי של השנה.

זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכה
זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכהצילום: יוני רייף

"תוצאות הרבעון השלישי משקפות בעיקר את המשך הגידול בפעילות מיזוג האוויר בישראל ובחו"ל ואת המשך העלייה ברווחיות של רשת אייס. אנו שוקדים כיום על פיתוח מנועי צמיחה חדשים ובניית הפורטפוליו העתידי של החברה לשנים הבאות".

מניית אלקטרה צריכה בשנה האחרונה

תגובות