בנק הפועלים מתיישר לפי חוק שכר הבכירים: עלות שכר המנכ"ל - 2.5 מיליון שקל בשנה

מדי שנה יעניק הפועלים לאריק פינטו מניות רגילות וחסומות בשווי של כ-100 אלף שקל ■ שכרו החודשי של יו"ר הבנק, יאיר סרוסי - לא יעלה על 175 אלף שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
אריק פינטו, המנכ"ל הנכנס
של בנק הפועלים
אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים

בנק הפועלים מצטרף לבנקים לאומי, דיסקונט והבינלאומי, ומפרסם את תוכנית התגמול החדשה שלו בעקבות יישום חוק שכר בכירים במערכת הפיננסית, המגביל את עלות השכר השנתית שלהם ל-2.5 מיליון שקל. כך, ביום שני ה-19 בדצמבר 2016 יתכנסו בעלי המניות של הפועלים בכדי לאשר את תנאי התגמול החדשים למנכ"ל החדש של הבנק, אריק פינטו, ליו"ר הבנק, יאיר סרוסי, ולחברי הנהלה ונושאי משרה.

מן הדיווח עולה כי עלות שכרו השנתית של פינטו, שנכנס לתפקידו ב-1 באוגוסט 2016, תסתכם החל משנת 2017 ב-2.5 מיליון שקל - בדומה לשכר המנכ"ליות של שלושת הבנקים הגדולים האחרים שכבר פירסמו את תוכניות התגמול שלהם, כשרק בנק מזרחי טפחות עדיין לא פרסם את תוכנית התגמול החדשה שלו.

שכרו החודשי של פינטו יעמוד על 195 אלף שקל צמודים למדד, וחוזה ההעסקה שלו הוא עד ה-31 בדצמבר 2019. כמו כן, מדי שנה יעניק הפועלים לפינטו (בדומה למקובל בבנק בעבר) מניות רגילות וחסומות של הבנק בשווי של כ-100 אלף שקל (בחישוב שנתי) לתקופה של עד 3 שנים מתום השנה בגינן הן הוענקו. פינטו לא יהיה זכאי למענקים משתנים כלשהם, וזאת בדומה למנכ"לים בבנקים האחרים.

לפני שמונה למנכ"ל שימש פינטו בתפקידים בכירים מאוד בבנק, ובין היתר כסמנכ"ל תפעולי ראשי, ראש החטיבה הקמעונאית, ראש חטיבת האסטרטגיה ועוד - תפקידים שבגינם סביר להניח שנהנה מחבילת תגמול שנתית גבוהה מ-2.5 מיליון שקל. עם זאת, בשל תנאי השכר הנדיבים שמהם נהנו עד כה לא מעט מנהלים בהפועלים, שמו של פינטו לא הופיע בין המנהלים המתוגמלים ביותר, שתנאי שכרם פורסמו במסגרת הדו"חות השנתיים של הבנק.

השכר החודשי של סרוסי כיו"ר דירקטוריון הבנק לא יעלה על 175 אלף שקל, ובדומה לפינטו גם הוא יקבל מניות חסומות, כך שעלות שכרו השנתית תעמוד גם היא על 2.5 מיליון שקל. עבור סרוסי, שמאז מינויו לתפקיד היו"ר ב-2009 נהנה מחבילת תגמול מצטברת של יותר מ-55 מיליון שקל, מדובר יהיה בירידה שנתית בשכר של כ-5 מיליון שקל בממוצע.

כמו כן, עולה מן הדיווח כי שכרו השנתי של חבר הנהלה (שאינו מנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון) ינוע בטווח של 900 אלף שקל עד 1.6 מיליון שקל, ושכרו של נושא משרה שאינו חבר הנהלה יהיה בטווח של 400 אלף שקל עד 1.1 מיליון שקל.

בכל הקשור לתגמול משתנה, חברי ההנהלה ונושאי המשרה יהיו זכאים למענק שנתי שלא יעלה על תקרה של 6-4.5 משכורות (בהתאם לדרגת המנהל ותפקידו). המענק יחושב בהתאם להפרש בין התשואה להון (היחס בין הרווח הנקי להון העצמי של הבנק) מרווחים רגילים בשנת המענק, לבין מחיר ההון הנדרש (הפרש התשואה בפועל) להשגת יעד זה. עמידתו של נושא המשרה בתמהיל של יעדים אישיים ואיכותיים, בהם גם מדדי סיכון (כמו יעדים פיננסיים מדידים של הבנק,יעדים איכותיים ויעדים מחלקתיים), כמו גם שיקול דעתו של המנכ"ל אשר יתחשב גם בהשגת יעדים ארוכי טווח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker