רבל: הגדלנו את צבר ההזמנות ב-80 מיליון יורו ל-1.3 מיליארד יורו

החברה קיבלה הזמנות בהיקף של 45.8 מיליון יורו בתחום מערכות הרכב ו-34.7 מיליון יורו בתחום החלקים המבניים לרכב אותם תספק עד לשנת 2030

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר רבל, שמואל וולודינגר ומנכ"ל רבל, ניר אלימלךצילום: אליהו הרשקוביץ
שלי אפלברג

חברת רבל, המייצרת רכיבים שונים לתעשיית הרכב, הודיעה הבוקר (ג) כי צבר ההזמנות שלה גדל מאז סוף אוגוסט ב-80 מיליון יורו ומסתכם כעת ב-1.3 מיליארד יורו - עלייה של 4% לעומת סוף הרבעון השני של השנה, אז הסתכם צבר ההזמנות של החברה ב-1.25 מיליארד יורו.

החברה קיבלה הזמנות בהיקף של 45.8 מיליון יורו בתחום מערכות הרכב ו-34.7 מיליון יורו בתחום החלקים המבניים לרכב (פעילות חברת הבת ארקל). במסגרת הסכמים אלו, תידרש החברה לספק מערכות אוורור למיכלי דלק, שסתומים למערוכת הבלימה וחלקי פלסטיק המיוצרים בטכנולוגיה של הזרקה תרמו פלסטית מחוזקת בסיבי זכוכית, שיוצרו במפעלי הקבוצה ברחבי העולם. מועדי המימוש של ההזמנות על ידי יצרניות הרכב נפרסו עד לשנת 2030.

קבוצת רבל מתמחה בייצור מערכות אוורור למיכלי דלק, חלקי מבנה לתעשיית הרכב וייצור רכיבי ומכלולי פלסטיק לתעשיית הרכב. הצמיחה שלה נובעת במידה רבה מהשינויים שעוברים על תעשיית הרכב, והמעבר לרכיבי פלסטיק קלים שנועדו להפחית ממשקל הרכב ואת צריכת האנרגיה שלו.

רבל נמצאת בשליטת קיבוץ רביבים (51%) וחברת וינסלו (7.9%). יו"ר רבל, שמואל וולודינגר, שהגיע מקרן פימי, מחזיק ב-25% ממניות ווינסלו, לצד אחזקה ישירה ב-0.7% מרבל.

למרות שבחודש האחרון ירדה מניית רבל בכמעט 4%. מאז תחילת השנה הניבה ההשקעה במניית החברה למשקיעים תשואה של 18%. שוויה של רבל כיום בבורסה הינו 665 מיליון שקל.

הצמיחה החזקה אותה חוותה החברה בצבר ההזמנות שלה ובמנייתה, כחלק מהניסיון של יצרני הרכב להקטין את משקלו כדי לעמוד ברגולציה, לא השתקפו בשורת הרווח בתוצאות הכספיות של רבל למחצית הראשונה של  2016.

החברה הציגה ירידה של 36% בשורת הרווח הנקי שהסתכם ל-4.65 מיליון יורו. הכנסות החברה אומנם גדלו ב-11% ל-91.6 מיליון יורו אך עלייה של כ-14% בעלות המכירות וגידול בהוצאות המחקר והפיתוח והוצאות ההנהלה הובילה את החברה להציג קיטון של 6% בשורת הרווח התפעולי שהסתכמה ל-6.9 מיליון יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker