הסדר פשרה בפרשת ההימורים בכאל: תשלם קנס של 85 מיליון שקל

במסגרת ההסדר לא יוגשו נגד כתבי אישום נגד החברה ועובדיה ■ בין השנים 2010-2007 ניהלה החברה פעילות בסליקה בינלאומית של אתרי הימורים ופורנו ופעילויות לא חוקיות אחרות ברשת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל כאל לשעבר בועז צ'צ'יקצילום: עופר וקנין

חברת כרטיסי האשראי כאל, שבשליטת הבנקים דיסקונט (כ-72% ) והבינלאומי (כ-28%) חתמה על הסדר עם פרקליטות המדינה בנוגע לפרשת סליקת אתרי פורנו והימורים שבוצעה בשנים 2010-2007 בחברה הבת כאל אינטרנשיונל.

במסגרת ההסדר, כאל תשלם קנס של 85 מיליון שקל ובתמורה לכך לא יוגש שום כתב אישום בפרשה - לא נגד החברה עצמה וגם לא נגד עובדיה, בהם המנכ"ל לשעבר בועז צ'צ'יק ומנכ"ל החברה הבת, סטיב גרינשפן. כאל כבר ביצעה ברבעון השני של השנה הפרשה של 40  מיליון שקל בגין חשיפה לפרשה זו ובהמשך תבצע הפרשה נוספת של 45 מיליון שקל.

בדצמבר 2011 פתחה משטרת ישראל (היחידה הארצית לחקירות הונאה, ביחד עם כוח המשימה הימורים באינטרנט בלהב 433) בחקירה גלויה נגד כאל ונושאי משרה בכירים בה לשעבר.

במהלך החקירה נבחנו חשדות לפיהם בשנים 2009-2006 החברה ומנהליה רימו את ארגוני האשראי הבינלאומיים, מבעלי מותגי האשראי VISA ו-MasterCard, וביצעו עבירות של הלבנת הון, שוחד וקבלת דבר במרמה, במיליארדי שקלים.

בדצמבר 2014 הועברו חומרי החקירה והמלצות המשטרה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שליוותה את החקירה, והוחלט להגיש כתב אישום נגד המעורבים בפרשה, בכפוף לשימוע.

לאחר סדרה ארוכה של שימועים, במסגרתם נבחנו היבטים נוספים בחומר החקירה, ולאחר סדרת התייעצויות עם גורמים בכירים בפרקליטות, במשרד המשפטים ועם רגולטורים פיננסיים נוספים, נחתם אמש הסדר בין מדינת ישראל לכאל, במסגרתו חולטו רווחי כאל אינטרנשיונל מפעילות המרמה, בסך 85 מיליון שקל.

התיק מטופל בידי עורכי הדין יוחאי בן-שמואל, ערן בנאי וניר וינטראוב מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker