ביהמ"ש נענה לנאמנים: אסר על ביצוע עבודות בפרויקט של אורתם סהר בחולון

(עדכון) הנאמנים ביקשו כי עובדי דניה סיבוס שנשלחו על ידי חברת אאורה יחדלו מלבצע כל פעולה או עבודה במתחם הפרויקט

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עובדים באתר הבנייה של אורתם סהר בחולון
"הם עושים דבר חמור כי אין להם כל ביטוח. אני מקווה שהם מינו מנהל עבודה אשר אחראי על הבטיחות כי אין כעת אחד כזה באתר והם מבצעים עבירה על חוקי משרד העבודה"צילום: חד"פ

נשיא בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין, נענה לבקשה הדחופה של נאמני אורתם סהר, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, והורה להפסיק עבודות שהתבצעו בשני בנייני מגורים אותה היתה אמורה לבנות החברה שבקריסה, עבור חברת אאורה.

אורנשטיין כתב כי "צו הקפאת ההליכים שניתן כולל בחובו את המבוקש בבקשה זו. למען הסר ספק אני מורה כמובקש ועל המשיבים להימנע לאלתר מלבצע כל פעולה באתר, ככל שלא תינתן החלטה אחרת".

הנאמנים ביקשו כי חברת דניה סיבוס וחברת סי.אי.ר אחזקות שנשלחו על ידי חברת אאורה יחדלו מלבצע כל פעולה או עבודה במתחם הפרויקט בחולון. עוד דורשו כי החברות יורו לנציגיהם שהגיעו לצאת מהמתחם לאלתר.

הנאמנים הסבירו לבית המשפט בבקשתם כי מדובר בניסיון להשתלט על הפרויקט, תוך פגיעה בנכסי החברות ותוך הפרה בוטה של צו בית המשפט. עוד טענו כי יש ציוד רב של קבלני משנה וחומרים בשווי ניכר, וישנו חשש כי ימצאו דרכם לצדדי ג' .

הבוקר הגיעו כ-30 עובדים זרים וביניהם אריתראים לפרויקט אותו מבצעת אורתם סהר ברחוב פיכמן 11 בחולון. זאת על אף שהשופט אורנשטיין אסר ביום רביעי האחרון את המשך הפעלת אתרי הבנייה עד להגעה להסדר נושים. חברת אאורה החליטה, עם זאת, לשלוח עובדים לאתר הבנייה ושכרה את שירותיה של חברת דניה סיבוס.

אחד מעובדי אורתם סהר אשר שהה במקום סיפר כי "בסביבות שבע בבוקר הגיעו שני רכבים עם שלושים פועלים וכלי עבודה בעגלה. הם נכנסו לשני הבניינים ללא כל אישור. ביקשתי לדבר עם האחראי שלהם ואמרתי לו שאסור להיות בבניין כי יש צו של בית משפט אשר אוסר גם עלינו להיכנס. אחד מהעובדים השיב כי "באתי בהנחיה של אאורה ואני לא עובד אצלך. הוא גם ביקש ממני לצאת מהאתר".

מה הוא הסביר לך שהם רוצים לעשות?

"הם לא דיברו איתי יותר, והחלו לעבוד. היו להם כלי עבודה מכונות לביצוע עבודות עם קרמיקה דיסקים לחיתוך".

האם נראה לך כי הם מנסים לאטום את אתר הבניה ולהגן מפני הגשם?

"הם הביאו איתם הרבה כלי עבודה אותם פרסו באתר אשר לא נועד לאטום מפני גשמים. אין להם מה לעשות על המפרסות".

עובד בכיר באורתם סהר הוסיף: "אתמול הם שמו מדבקות לבנות על השם של מליבו בפרויקט בשביל שלא ידעו שאורתם סהר היא קבלן הביצוע בפרויקט. הם עושים דבר חמור כי אין להם כל ביטוח. אני מקווה שהם מינו מנהל עבודה אשר אחראי על הבטיחות כי אין כעת אחד כזה באתר והם מבצעים עבירה על חוקי משרד העבודה במידה ולא מינו אחר. כמו כן יש הרבה ציוד שאם יגנבו אותו זה יעשה לנו הרבה בעיות".

מקור בכיר בחברה מסר כי "אאורה לא קיבלה כל אישור להיכנס ולבצע כל עבודה באתר בחולון. יש צו של בית משפט ומי שמפר אותו ועושה כל פעולה בתוך השטח שלא קיבלה את אישורם של הנאמנים עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה מהווה הפרה של הוראת בית המשפט והיזם לוקח על עצמו סיכון שהבנק יחלט לו את הערבות הבנקאית. מספר לא מבוטל של יזמים אשר באו לפרויקטים והחלו לעבוד עשו זאת למרות שהבנק אמר להם לחכות מספר ימים".

מחברת אאורה נמסר: "חברת אאורה מחויבת ללקוחותיה ולפרויקטים אשר תחת אחריותה. בתחילת חודש אוקטובר נטשה חברת הבנייה אורתם מליבו את אתר הבנייה בחולון - דבר הגורם למקרי ביזה. כמו כן, הצטברות פסולת רבה באתר הבנייה הפכה למחדל בטיחותי בעיקר בשל הגשמים שירדו אתמול.

"חברת אורתם מליבו קיבלה בעת האחרונה מספר מכתבי אזהרה והתרעה מטעם אאורה לסילוקה של חברת אורתם מליבו מאתרי הבנייה - עוד לפני צו בית המשפט - בטענה כי עקב המצב החברה נאלצת לשכור חברת שמירה פרטית ולשכור פועלים באופן פרטי על מנת למנוע מחדל גדול יותר באתר הבנייה. חשוב להדגיש כי אתר הבנייה והפועלים בו מבוטחים על ידי חברת אאורה.

"צר לנו שלמרות מצבה הרעוע של חברת אורתם סהר, מוצאת היא לנכון להכפיש את היזמים אשר בטחו בה זמן כה רב ועבדו אתה במשותף על פרויקטים רבים".

עובדים באתר הבנייה של אורתם סהר בחולוןצילום: חד פעמי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker