מניית אינסוליין מזנקת בעקבות תוצאות משמעותיות בניסוי

החברה מעוניינת להיכנס לשוק האינסולין ארוך טווח ותפנה לחברות שונות לצורך בחינת יצירת שיתופי פעולה שיאפשרו מסחור של טכנולוגיית החברה לשימוש עם אינסולין בזאלי ■ מניית החברה עולה ב-7.5%

גיא ארז
גיא ארז

האם חברת אינסוליין בדרך להרחבת פתרונותיה לטיפול בחולי סוכרת? החברה, שעוסקת במחקר, ייצור ושיווק של טכנולוגיה ומוצרים לשיפור אפקטיביות האינסולין, הודיעה כי השיגה תוצאות ראשוניות משמעותיות בניסוי קליני לבחינת השפעת הפעלת טכנולוגיית ה-ISTS שלה באזור הזרקת אינסולין ארוך טווח (בזאלי) מסוג לנטוס בדם. זאת, להבדיל מפעילותה בעזרת מכשיר האינסופד שלה, המיועד לטווח הזמן המיידי (הנלקח לקראת ארוחות). מניית החברה עולה ב-7.5% במסחר בתל אביב.

האינסולין הבזאלי מוזרק לרוב פעם ביום, והזרקתו נועדה לשמור על רמות סוכר יציבות לאורך היום. אינסולין בזאלי מסוג לנטוס, שנבדק בניסוי, נמצא לאחר ההזרקה במאגר תת עורי באיזור ההזרקה ומשוחרר באופן איטי למחזור הדם לאורך היממה, לצורך שליטה ברמות הסוכר. מטרת החברה היא לבחון פיתוח יחידה אלטרונית ש"מודבקת" על הגוף - באופן בו המטופלים יוכלו להתנהל עמה בקלות, אם כי הניסוי נעשה עם מוצר גדול יותר.

איל לוין, מנכ"ל אינסוליין
איל לוין, מנכ"ל אינסוליין

המחקר מומן בחלקו, 40%, על ידי המדען הראשי במשרד הכלכלה בתוכנית מחקר ביחס לאינסולין בזאלי.

במסגרת הניסוי התקבלו תוצאות מספקות מבחינת החברה בפרוצדורה של הפעלת חימום - שמטרתה להוריד את רמות הסוכר של הנבדקים. בטיפול מקומי עם טכנולוגיית החברה בהפעלת חימום במשך שעתיים, שלוש וארבע שעות, רמות הסוכר של הנבדקים ירדו בממוצע ב-16, 25 ו-33 מיליגרם/דציליטר, בהתאמה.

כמו כן, החברה דיווחה כי התקבלו תוצאות טובות בפרוצדורה של הפעלת קירור - שמטרתה להעלות את רמות הסוכר. בהפעלת קירור במשך שעתיים, שלוש וארבע שעות, רמות הסוכר של הנבדקים עלו בממוצע ב-41, 55 ו-53 מיליגרם/דציליטר, בהתאמה.

נדגיש כי היעד העיקרי של הניסוי היה לבחון את השפעת הטיפול על רמות האינסולין בדם, כאשר היעד המשני הוא בחינת השפעת הטיפול על רמות הסוכר בדם. החברה מצאה כי תוצאות הביניים הראשוניות משמעותיות ומהותיות - ולכן דיווחה על כך.

להערכת אינסוליין, לתוצאות שהתקבלו בניסוי לגבי הפעלת פרוצדורות החימום והקירור יש משמעות קלינית: השינויים שנצפו ברמות הסוכר בעקבות הקירור למשל, מקבילים להפרש בין מצב של היפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה קלינית) לרמת סוכר בתחום הנורמה.

"הוכחנו שוב שהטכנולוגיה שלנו אכן עושה את מה שחשבנו שהיא יכולה לעשות", מסר איל לוין, מנכ"ל החברה. לאור התוצאות הראשוניות שהתקבלו בניסוי, בכוונת החברה לפנות כעת לחברות הפעילות בתחום האינסולין הבזאלי, מדי סוכר רציפים, וניהול מחלת הסוכרת, וזאת לצורך בחינת יצירת שיתופי פעולה שיאפשרו מסחור של טכנולוגיית החברה לשימוש עם אינסולין בזאלי.

בשבוע שעבר חתמה אינסוליין על מזכר הבנות בלתי מחייב להשקעה של 4 מיליון דולר בחברה עם משקיע מסין לפי שווי של 10 מיליון דולר אחרי הכסף. מניית החברה זינקה בעקבות החתימה בכ-18%, אך התממשה ביומיים העוקבים בכ- 13%, לשווי שוק של 6 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker