עמית ורדי והמנהלים הפורשים בלידר שוקי הון השלימו רכישת פעילות החיתום

הבנק הבינלאומי ימשיך להחזיק ב-20% מפעילות החיתום של החברה הנרכשת

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית ורדי
מיכאל רוכוורגר

המנהלים הפורשים של חברת לידר שוקי הון, בראשות המנכ"ל לשעבר עמית ורדי, השלימו היום את העסקה לרכישת מלוא האחזקות של לידר שוקי הון בחברה הבת לידר הנפקות הפועלת בתחום החיתום ובחברה הבת לידר בית השקעות, הפועלת בתחום הברוקראז'.

הרוכשים ישלמו 25 מיליון שקל תמורת האחזקה בשתי החברות. מתוך סכום זה 10 מיליון שקל שולם היום בעת השלמת העסקה ויתר הסכום הועמד לרוכשים ע"י לידר השקעות לתקופה של 6 שנים תמורת שיעבוד על מניות הנרכשות.

לידר השקעות, שמנוהלת ע"י צחי אפלויג, תישאר עם החזקה של 50% בבית ההשקעות ילין לפידות שמוחזק ב-50% ע"י שני מנהליו דב ילין ויאיר לפידות (בחלקים שווים) ששוויו מוערך סביב מיליארד שקל.

כמו כן, כחלק מהעסקה הבנק הבינלאומי שבשליטת צדיק בינו ימשיך להחזיק ב-20% בלידר הנפקות שמובילה את כל גיוסי ההון של קבוצת פיבי-הבינלאומי וגם של חברת האנרגיה והקמעונאות פז שבינו עדיין בעל מניות הגדול בחברה (22.94%).

עם המנהלים הפורשים של לידר שוקי הון שמהווים חלק מהרוכשים נמנים בין השאר המשנה למנכ"ל - שי בן יקר, מנכ"ל חברת החיתום - רנן אורגד, סמנכ"ל כספים - ירון שטינמץ, היועץ המשפטי - בעז קרניאל, ומנהל מחלקת המחקר - אלון גלזר.

ורדי ישמש כיו"ר הדירקטוריון של החברה החדשה, בן יקר כמנכ"ל החברה. כמו כן, מונתה סבינה לוי למנהלת מחלקת המחקר, כאשר אלון גלזר ישמש כסמנכ"ל המחקר ויהיה אחראי על תחומי פעילות נוספים.

שי בן יקר

בן יקר ציין עם השלמת העסקה כי "הרכישה מאפשרת לנו להמשיך להוביל את תחומי החיתום והברוקראז' תוך מחויבות גבוהה ללקוחותינו. כעת, עם השלמת העסקה אנו נבחן התרחבות לפעילויות נוספות בשוק ההון".

קבוצת הרוכשים יוצגה על ידי עורכי הדין אורי רוזנברג ורן שלום ממשרד אגמון ושות' רוזנברג ושות'. לידר שוקי הון יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין איה יופה ויובל אדן ממשרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker