נדחתה בקשת הקפאת ההליכים של אורתם סהר - הדיון יתקיים בשבוע הבא

מחירי האג"ח והמניות של חברת הנדל"ן צנחו בעשרות אחוזים בהמשך לצניחה אתמול - שהחלה לאחר שהחברה דיווחה כי קבוצת המשקיעים של לואי נואי לא תרכוש אותה. השופטת נתנה בינתיים צו שאוסר דיספוזיציה בנכסי החברה עד לדיון בהקפאת ההליכים

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
המרפסות שנפלו בבניין בחדרה
המרפסות שקרסו בפרויקט פארק חדרהצילום: נמרוד גליקמן

(עדכון) חברת הבנייה אורתם סהר קורסת: החברה הגישה היום לבית המשפט בקשה לקבלת צו הקפאת הליכים - יום לאחר שהודיעה למשקיעים על ביטול העסקה לרכישת החברה בידי ליאו נואי וקבוצת משקיעים.

בית המשפט לא נענה לבקשה לתת את הצו במעמד צד אחד - ודחה את הדיון לשבוע הבא. השופטת תמר אברהמי נתנה בינתיים צו שאוסר לבצע כל דיספוזיציה  (שינוי) בנכסים עד לדיון.

הנושים העיקריים של אורתם הם בעלי שלוש סדרות האג"ח שלה, שהחברה חייבת להם 330 מיליון שקל שהיו אמורים להיות מוחזרים בשנים הקרובות. מניית אורתם קרסה ב-15% היום לאחר קריסה של 37% אתמול. מחירי האג"ח מסדרות ד' ו-ה' של החברה, שקרסו ב-20% אתמול, נפלו ב-17% ו-33% בהתאמה היום. מחיר האג"ח להמרה מסדרה י' נפל היום ב-20%.

אמיר נחום, מנכ"ל אורתם סהר

אורתם סהר נמצאת בשליטת המנכ"ל אמיר נחום (45%) והיו"ר אורי דורי (15%). נחום ובכירים  אחרים בחברה נעצרו ונחקרו בחודשים האחרונים בחשד למרמה ושימוש בכספי החברה למטרות פרטיות וחוקרי רשות ניירות ערך גם פשטו משרדי החברה. אורתם טוענת בבקשת ההקפאה כי החקירה דירדרה מאוד את מצבה של החברה בכך שגרמה להקפאת אשראי הספקים והלקוחות שלה.

אורתם סהר עוסקת בביצוע של פרויקטי בנייה למגורים, של מבנים ציבוריים ושל פרויקטי תשתיות. לפי מצגת למשקיעים שפירסמה החברה בסוף ספטמבר, היא מעורבת כיזם בשישה פרוקטים בתחום המגורים שבהם אמורות להיבנות 1,382 יחידות דיור - בחריש, בטירת הכרמל, בראש העין ובסמוך לקריות. לחברה עוד עשרות פרויקטים שבהם היא פעילה כקבלנית ביצוע.

בקבוצת אורתם סהר, כולל החברות הבנות, מועסקים 370 עובדים, 160 מהם בחברה האם.

הבקשה להקפאת הליכים הוגשה על ידי עורכי הדין עיינה וקסלר ויוסי מנדלבאום ממשרד ליפא מאיר ושות'. הבקשה היא למנות כנאמנים את עו"ד אמיר ברטוב ממשרד ליפא מאיר ושות' ואת רו"ח חן ברדיצ'ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker