הושלמה העסקה: קסטרו רכשה 26.4% מקבוצת הודיס בכ-80 מיליון שקל

בשלב הראשון רכשה קסטרו 22% מכל אחת מארבע תת הרשתות בתמורה לכ-53 מיליון שקל במזומן, והקצאה של 4.99% מהון המניות של קסטרו ■ לאחר מכן הזרימה קסטרו 21.25 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות בהודיס

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרסומת על גבי שלט חוצות לרשת קרולינה למקה, בר רפאלי
ערן אזרן

חודש וחצי לאחר החתימה, קסטרו משלימה את "עסקת הודיס". חברת האופנה, שבשליטת משפחת רוטר, דיווחה הבוקר (ה') כי השלימה ביום ב' האחרון את ההסכם להקצאה ולריכשה של מניות ברשת הודיס – הכוללת את תת הרשתות הודיס, טופ טן, קרולינה למקה ואקססורייז – ותחזיק בכ-26.4% ממניותיה.

בשלב הראשון רכשה קסטרו 22% מכל אחת מארבע תת הרשתות בתמורה לכ-53 מיליון שקל במזומן, והקצאה של 4.99% מהון המניות של קסטרו, ששווין הסתכם בכ-27 מיליון שקל ערב העסקה. לאחר מכן הזרימה קסטרו 21.25 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות לכל אחת מהרשתות, כך שחלקה גדל לכ-26.4%. העסקה נעשתה לפי שווי של 356 מיליון שקל להודיס ("לפני הכסף").

בנוסף, קסטרו קיבלה אופציה לשנתיים להגדיל החזקתה ל-50%. אם תחליט לממש את האופציה, היא תשלם לבעלי המניות 78.75 מיליון שקל נוספים, ותזרים 21.25 מיליון שקל לחברות. העסקה הושלמה לאחר שהתקיימו התנאים המתלים לעסקה, בהן אישור הממונה על ההגבלים, וכן אישור הבורסה לרישון המניות שהוקצו בעסקה.

מחזור המכירות של ארבעת מותגי הודיס הנרכשים, שכוללים 242 חנויות, הגיע קרוב לחצי מיליארד שקל ב-2015 – כמחצית מהמכירות השנתיות של קסטרו. התשלום בעסקה מגלם מכפיל של 5.4 על הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של הודיס בשנת 2015, או מכפיל של 10 על הרווח הנקי.

קסטרו, שמנייתה סבלה מתנודתיות גבוהה בשנתיים האחרונות, נסחרת לפי שווי של כ-550 מיליון שקל. נכון לסוף הרבעון השני, ההון העצמי שלה עמד על 337 מיליון שקל. הרשת מונה 155 חנויות בישראל, וכן 7 חנויות של מותג הקוסמטיקה הצרפתי Yves Rocher. כמו רשתות אופנה אחרות, גם קסטרו מתקשה להתמודד עם דמי השכירות הגבוהים בקניונים, עודף שטחי המסחר והמתחרות מחו"ל שגררו את המחירים בענף למטה וגרמו ולשחיקה ברווחיות הרשתות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker