קרן פימי רוכשת את חברת גלעם מקיבוץ מענית וקרן בראשית תמורת 290 מיליון שקל

מחזור המכירות השנתי של החברה, שמייצרת רכיבים לתעשיית המזון והמשקאות, הוא 450 מיליון שקל, והרווח התפעולי התזרימי שלה הוא 45 מיליון שקל לשנה

יורם גביזון
מפעל גלעם, קיבוץ מענית
מפעל גלעם, קיבוץ מעניתצילום: רמי שלוש

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בחברת גלעם שבבעלות קיבוץ מענית (70%) וקרן בראשית (30%) תמורת 290 מיליון שקל. גלעם מייצרת רכיבים לתעשיית המזון והמשקאות. מחזור המכירות שלה הוא 450 מיליון שקל בשנה והרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) שלה הוא 45 מיליון שקל לשנה.

העסקה אינה כוללת את החזקתה של חברת גלעם ב-20.2% ממניותיה של חברת אנזימוטק, שמייצרת מוצרים מבוססי שומנים מיוחדים לרכיבים בתחליפי חלב אם ולתוספים רפואיים לצורך טיפול בשיפור הזיכרון ובהפרעות קשב. שווי אחזקתה של גלעם באנזימוטק הוא 33 מיליון דולר.

גלעם פועלת ב-3 מגזרים עיקריים: הראשון הוא פתרונות המתקה, ובעיקר פרוקטוז שמופק מסוכר. פרוקטוז הוא בעל יתרונות בריאותיים ביחס לסוכר גולמי, ועל כן הוא משמש כתחליף סוכר וכממתיק במגוון מוצרי מזון ומשקאות.

המגזר השני הוא ייצור עמילנים לתעשיית המזון ולתעשיית הנייר, למשל עמילן לתעשיית נייר ההעתקה שמשפר את איכות הנייר במונחים של חוזק, חלקות שטח הפנים, איכות ההדפסה והפחתת האבק בתנאי ייצור שונים. עוד מייצרת גלעם גם עמילנים לייצור מבהירים אופטיים בתעשיית הטקסטיל ועמילנים לתעשיות הקרטון, הדבקים והבנייה.

מגזר הפעילות השלישי של גלעם הוא סחר ברכיבים לתעשיית המזון באמצעות החברה הבת דגל. גלעם מחזיקה גם במחלקת פיתוח שמפתחת מוצרים חדשניים ובעלי יתרונות בריאותיים כמו סיבים תזונתיים מיוחדים, ונראה שפעילות זו היא אחת הסיבות העיקריות לרכישתה על ידי קרן פימי. גלעם, שנוסדה ב-1940 מייצאת 55% מתוצרתה ל- מ40 מדינות שונות . החברה מעסיקה 210 עובדים במפעל בקיבוץ מענית ו־50 עובדים נוספים בשני מפעליה של החברה בספרד ובגרמניה ומנוהלת על ידי ליעד כהן .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker