אבנר ודלק קידוחים אישרו המיזוג: "יביא שחקנים עם ידיים חזקות"

האסיפות של דלק קידוחים ואבנר יתכנסו בנובמבר להצבעה על המיזוג ■ דירקטוריון אבנר: "כיום, כשיש משקיעים פרטיים, יש תנודתיות רבה, שנובעת מכותרות סנסציוניות בעיתונות. יש שאיפה שמהלך המיזוג יכניס לשותפויות משקיעים מקצועיים יותר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסדת קידוח תמר

יצחק תשובה, בעל השליטה בעקיפין בשותפויות אבנר ודלק קידוחים, מתקדם לקראת ההנפקה של זכויותיו במאגר תמר. דירקטוריון דלק קידוחים ואבנר, וגם ועדות הביקורת, אישרו לפני ראש השנה את מתווה המיזוג בין אבנר לדלק קידוחים. שתי השותפויות חתמו על הסכם המיזוג, והודיעו על כינוס אסיפה כללית בחודש הבא, 10 בנובמבר, במלון הרודס הרצליה, להצבעה על המהלך.

במסגרת הזימון לאסיפה נימק דירקטוריון אבנר את המהלך. בין השאר, נכתב כי המיזוג יוצר יתרון לגודל: "מיזוג השותפויות יביא להגדלת המסחר, ויהפוך את השותפות הממוזגת להיות מרכזית מאוד במדד ת"א 25 (מעו"ף). יתרה מכן, המיזוג אף עשוי להביא למיצוב השותפות הממוזגת במדד ת"א 10 ובתקופות מסוימות אולי אף בת"א 5".

עוד נכתב כי המיזוג ייצור פוטנציאל לכניסת משקיעים חדשים, ובמיוחד משקיעים זרים. הדירקטוריון הסביר כי "ניהול מו"מ עם גורמים זרים מעלה באופן קבוע את השאלה מדוע עליהם להתקשר עם שתי שותפויות גז בעלות החזקות זהות. בעבר ההסבר היה שהמבנה החקיקתי בישראל לא נתן את דעתו על מיזוג שותפויות. ואולם, כיום, הואיל ומכשול זה אינו קיים עוד, מיזוג השותפויות אמור להקל על התקשרויות ולקצר משמעותית את הליכי המו"מ. בנוסף, השקעה בשתי שותפויות קטנות יחסית, שהמסחר בהן הוא דליל יחסית, היא אטרקטיבית פחות בעיני משקיעים זרים, מאשר השקעה בשותפות גדולה", נכתב.

בשותפויות סבורים כי המיזוג ייצור יציבות גדולה יותר בניירות הערך, לאור ההערכה שמשקיעים מקצועיים יותר - "שחקנים עם ידיים חזקות" - עשויים להחזיק בשתי השותפויות: "כיום, כשיש משקיעים פרטיים רבים, יש תנודתיות רבה שנובעת מכותרות סנסציוניות בעיתונות. יש שאיפה שמהלך המיזוג יכניס לשותפויות משקיעים מקצועיים יותר". בדירקטוריון אף ציינו שהמיזוג יקל על הליכי המימון, יביא לחיסכון בעלויות וייעל תהליכים ארגוניים.

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

ועדות בלתי תלויות של אבנר ודלק קידוחים החליטו בתחילת אוגוסט כי אבנר תתמזג לתוך דלק קידוחים, וכי המיזוג בין שתי השותפויות יתבצע לפי יחס של 1:5.32. כלומר, כל מי שמחזיק ב-5.32 יחידות השתתפות של אבנר יקבל יחידה אחת של דלק קידוחים. בראש שתי הוועדות עמדו הדח"צים איתן רוזמן ורפי האפט (אבנר), ועמוס ירון ורני בר און (דלק קידוחים), והן כללו את המפקחים בשותפויות, שאחד מהם נבחר והוצע בידי הציבור, וכן חברות ייעוץ כלכליות ועורכי דין חיצוניים.

שתי הוועדות החליטו כי שווי המיזוג ייעשה קרוב למחירי השוק באותה התקופה: 8.7 מיליארד שקל לאבנר ו-7.6 מיליארד שקל לדלק קידוחים. השותפות הממוזגת עתידה להיות בשווי שוק של 16 מיליארד שקל, ובכך תיהפך לחברה העשירית בגודלה בבורסה. בקבוצת דלק מקווים כי "הענק" החדש ייצור נזילות רבה, ויאפשר למשקיעים, בהן קרנות זרות גדולות המתמחות בענף האנרגיה, להיכנס לפוזיציות גדולות בקלות.

המיזוג הוא גם שלב מקדמי לקראת ההנפקה הצפויה של זכויותיהן של דלק קידוחים ואבנר (31.25%) במאגר תמר. לאחר המיזוג, בכוונת השותפויות להקים SPC (Special purpose company), תאגיד או שותפות, שתקלוט לתוכה את האחזקות בתמר. הישות החדשה תכלול כנראה גם את תמר בונד - חמש סדרות חוב בהיקף של 1.6 מיליארד דולר, שהנפיקו בעבר דלק קידוחים ואבנר למימון פרויקט תמר.

הצעת מכר למניות החברה החדשה

את הישות המשפטית החדשה צפוי תשובה להנפיק באמצעות הצעת מכר למניותיה. ההנפקה הראשונית תיעשה רק לחלק ממניות החברה החדשה, כך שלאחר ההנפקה דלק ואבנר צפויות להמשיך ולמכור את יתרת האחזקות בהדרגה, לאורך תקופה של חמש שנים בערך. המניות יימכרו לגופים מוסדיים גדולים, והן יהיו אסורות במכירת (חסומות) לתקופה ארוכה של שנה וחצי־שנתיים. מכירת זכויותיהן של דלק קידוחים ואבנר בתמר מחויבת לפי מתווה הגז שנחתם באחרונה.

את השותפים הכלליים של השותפויות ייצגו עורכי הדין אורי רוזנברג, אפרת חוזה-אזרד, יערה בן הרוש ויניב כהן, ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. מטעם הועדה הבלתי תלויה של דלק קידוחים – עוה"ד ארז רוזנבוך ואביב יריב ממשרד רוזנבוך ושות'. מטעם הועדה הבלתי תלויה של אבנר – עו"ד עמיחי פינקלשטיין ממשרד עמית פולק מטלון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker