מבצע אכיפה של מס הכנסה בנתב"ג: נהגי המוניות בנמל התעופה לא דיווחו על 60% מהכנסותיהם

בשל מימדי התפיסות של מס הכנסה, החליטו בנציבות להרחיב את הפעילות בנתב"ג; עד כה נבדקו 63 נהגי מוניות בנתב"ג כש-53 מתוכם נתפסו לא מדווחים על הכנסות בהיקף של 60% מהכנסתם

ניצן כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ניצן כהן

מס הכנסה ממשיך בפעילות האכיפה המוגברת, וביומיים האחרונים מנהל מבצע רחב היקף בנמל התעופה הבינלאומי של ישראל, בן גוריון. ביומיים האחרונים נבדקו 63 נהגי מוניות בנתב"ג וכ-53 נהגים נתפסו על כי לא דיווחו על 60% מהכנסתם. בשל ההיקפים הגדולים של התפיסות, החליטו בנציבות מס הכנסה להרחיב את המבצע.

את המבצע מנהלים פקיד שומה תל אביב 5 ומשרדי מע"מ בגוש דן. למבצע קדמה עבודת מודיעין של חוקרי מס הכנסה, שקיבלו תגבורת מפקיד שומה חקירות תל אביב, המתמחה בחקירות סמויות ובביצוע מעקבים במימדים גדולים. במס הכנסה המליצו להגיש כתבי אישום נגד חמישה מנהגי המוניות שנתפסו בימים האחרונים, במקביל לפסילת ספרים ועריכת שומות נגד 53 נהגי מוניות.

יצוין, כי בשנה האחרונה החריפו במס הכנסה את פעילות האכיפה. פעולות אלה דורשות כוח אדם גדול, אך בשל העובדה כי אוחדו מחלקות החקירות של מס הכנסה ומע"מ, עומדת לרשותו של איתן רוב - מנהל רשות המיסים, מצבת כוח אדם גדולה יותר.

המבצעים האחרונים של מס הכנסה נובעים מהצורך להגדיל את הכנסות המדינה ממסים. חוסר הוודאות ביחס להשפעת תכנית ההתנתקות על הכלכלה הישראלית, כמו גם על ההתפתחות הכלכלית בשנה הבאה, מניעות את האוצר להגביר את מאמצי גביית המסים, בין היתר, כדי להגביר את כוח ההרתעה של האגף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker