מניית ננו דיימנשן נופלת בת"א לאחר שגייסה 12 מיליון דולר בנאסד"ק

ההנפקה בוצעה בדיסקאונט על מחיר המניה ■ החברה עוד נמצאת בשלב פיתוח בטא, והכסף אמור לשמש אותה לעבור לשלב המכירות

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת ננו דיימנשן , שמפתחת מדפסות תלת ממד לתעשיית האלקטרוניקה, גייסה כ-12 מיליון דולר (45 מיליון שקל) בהנפקה ציבורית בנאסד"ק. לחתמים יש אופציה להגדיל את סכום הגיוס שיגיע לכ-52 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה במחיר של 6.5 דולרים ל-ADS. כל ADS כולל חמש מניות של החברה.

מכאן, מחיר מניה תומחר לפי 1.3 דולר, שהם כ-4.875 שקל למניה. מחיר הבסיס של המניה בת"א עמד הבוקר על 5.82 שקל למניה - ולכן המניה צונחת כעת בעד 9%, במחזור מסחר של 2 מיליון שקל (מול 1.5 מיליון בממוצע יומי בחודש האחרון).

מדפסת ננו דיימנשן
מדפסת ננו דיימנשןצילום: גלית רוזן

המוצר של ננו דיימנשן, שמאפשר להדפיס בתלת ממד מעגלים מודפסים, פונה למהנדסי אלקטרוניקה שרוצים לייצר אבטיפוס. המדפסות מקצרות למהנדסים את זמן תכנון המעגל האלקטרוני, מכיוון שהם לא נדרשים לשלוח את האבטיפוס לייצור במיקור חוץ - דבר שנעשה בדרך כלל באסיה. ננו דיימנשן נמצאת כעת בשלב בטא, אותו היא צפויה לסיים באמצע 2017. החברה עשויה להניב הכנסות עוד קודם לכן, מלקוחות שכבר עובדים איתה על גרסת הבטא.

עמית דרור, מנכ"ל החברה, מסר כי "ההון שגויס יאפשר לנו להתקדם לשלב המשמעותי ביותר של החברה - מעבר למכירות מוצרי החברה. לאחר מסירת שתי מדפסות ראשונות בשבועות האחרונים, בכוונת החברה להגדיל את מאגר הלקוחות העושים שימוש במדפסת החברה וכן, להמשיך ולפתח פתרונות פורצי דרך המבוססים על הידע והטכנולוגיה של החברה".

חברת הייעוץ אדיסון, שמבצעת סקירות על חברות ישראליות כחלק מפרויקט האנליזות של הבורסה, פירסמה לפני כשבועיים את הסקירה הראשונה שלה, על חברת ננו דיימנשן. לפי אדיסון, הסיכון העיקרי כרגע הוא שבדיקות הבטא של המערכות לא יתורגמו להזמנות מסחריות. בהינתן הסיכונים וההזדמנויות, קבעו באדיסון מחיר יעד של 9.93 שקלים, הגבוה ב-80% מהמחיר הנוכחי של המניה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ