אלון רבוע כחול: לא נממש את האחזקות בדור אלון ובנעמן

בן משה השלים לפני שבועיים את רכישת אלון רבוע כחול מקבוצת אלון תמורת 113 מיליון שקל ■ אלון רבוע כחול מחזיקה בשליטה בשלוש חברות ציבוריות: רבוע נדל"ן, דור אלון ונעמן

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת אלון רבוע כחול פירסמה את הדו"חות הכספיים למחצית הראשונה של 2016, ועידכנה כי אינה מתכוונת לממש את אחזקותיה בחברות הבנות שלה, לאחר העברת הבעלות בה לאיש העסקים מוטי בן משה, שהושלמה לפני כשבועיים.

אלון רבוע כחול מחזיקה בשליטה בשלוש חברות ציבוריות: רבוע נדל"ן (54%), שנסחרת לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל; דור אלון (63%), שהשווי שלה הוא 688 מיליון שקל; ונעמן (77%), שנסחרת לפי שווי של 64 מיליון שקל. לאלון רבוע כחול יש סדרת אג"ח אחת, שהחוב בה מגיע ל-520 מיליון שקל, שאמורים להיות משולמים בשני תשלומים ב–2017.

החברה עידכנה כי הדירקטוריון בחן את תזרימי החברה לשנתיים הקרובות, וקיבל החלטה כי אין צורך לממש את אחזקות החברה בדור אלון ונעמן כדי לפרוע את התחייבויותיה. זאת, לאור השיפור במצב החברה בעקבות הצעדים שננקטו בה. לפי תזרים המזומנים החזוי שמופיע בדו"ח הכספי, החברה מתכננת לגייס 700 מיליון שקל בהנפקות אג"ח ב-2016 וב-2017, לעומת 550 מיליון שקל בתוכנית המקורית שפורסמה באמצע יולי. גיוס החוב ישמש לפירעון חובות קיימים. לאלון רבוע כחול אין רווחים הראויים לחלוקת דיווידנד, אך החברה הבת אלון רבוע נדל"ן תחלק השנה לפחות 25% מהרווח הנקי שלה כדיווידנד.

מוטי בן משה
מוטי בן משה, בעל השליטה באלון רבוע כחולצילום: אייל טואג

ב-2015 איבדה החברה את שליטתה במגה, אך בדו"חות הכספיים שפירסמה החריגה החברה גם את תוצאות דור אלון ונעמן, מכיוון שחשבה לממש את אחזקותיה בהן. ההכנסות הכוללות של החברה בינואר־יוני 2016 משלוש החברות הבנות מגיע לכ-2 מיליארד שקל, לעומת 2.25 מיליארד שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח שהניבו החברות הבנות הוא 191 מיליון שקל, לעומת 22 מיליון שקלבתקופה המקבילה.

בן משה השלים לפני שבועיים את רכישת אלון רבוע כחול מקבוצת אלון תמורת 113 מיליון שקל, והתחייבות להזרים לחברה 600 מיליון שקל במסגרת הסדר נושים, שאת מחציתם כבר העביר. בן משה מחזיק בבעלות מלאה עלהחברה, לאחר שמחק את בעלי מניות המיעוט, שהחזיקו ב-27% ממניותיה.

הסדר הנושים בחברה אושר באמצע יולי בידי הנושים הפיננסיים, שהחזיקו בחוב כולל של כמיליארד שקל. לפי ההסדר, בן משה הזרים 300 מיליון שקל – ששימשו לפירעון מוקדם של כ-30% מהחוב לנושים ו-300 מיליון שקל בשנה הבאה.הסדר הנושים דרש גם את אישורם של בעלי המניות של אלון רבוע כחול, ובן משה ישלם להם סכום של 2 מיליון שקל - 11.1 אגורות למניה.

החברה הבת רבוע כחול נדל"ן חזרה השבוע לגייס בשוק ההון, והרחיבה את סדרת אג"ח ה'. החברה גייסה 250 מיליון שקל, עם ביקושים גבוהים של 620 מיליון שקל, בריבית אפקטיבית של 2.2% צמודת מדד. תשלומי הקרן, שישה במספר, ישולמו מדי שנה במאי - ארבעה תשלומים של 7.5% ב–2021–2018 ושני תשלומים של 35% ב-2023–2022.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker