תביעה נגד טבע וסיטיגרופ: התרשלו בבדיקת רכישת רימסה

בתביעה שהוגשה היום לביהמ"ש המחוזי בלוד נטען כי להנהלת טבע היה די זמן לאמת את הנתונים שהציגו לה בעלי החברה המקסיקאית שרכשה ב-2.3 מילארד דולר - והיא יכולה היתה להבין עוד קודם לכן אם הונו אותה, כפי שהיא טוענת כעת

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז ויגודמן
מנכ"ל טבע לשעבר, ארז ויגודמןצילום: אייל טואג
אורי תומר
אורי תומר

לטבע היה די זמן לבחון את עסקת הרכישה של רימסה המקסיקאית תמורת 2.3 מיליארד דולר לפני השלמתה ולברר אם הנתונים שהוצגו לה היו מסולפים כפי שטוענים כעת בחברה - כך נטען בבבקשה לתביעה נגזרת נגד טבע ונגד חברת הייעוץ הכלכלי סיטיגרופ שהוגשה הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד בשם משקיעים בחברה.

התובעים טוענים כי העובדה שטבע, שמנסה כעת לבטל את העסקה, מאשימה את המוכרים, פרננדו וליאופולדו דה חסוס עבדאללה אספינוסה, בכך שהציגו לה מצגי שווא לפני הרכישה ולפני השלמת העסקה, אינה פוטרת את הנהלת טבע מהאחריות למהלך. המוכרים הגישו החודש תביעה נגד טבע שבה טענו כי "זמן קצר לאחר הרכישה הגיעה טבע למסקנה ששילמה מחיר מופרז ועכשיו היא רוצה את כספה בחזרה משום שהנהלתה מודעת לכך שבעלי המניות יראו בה אחראית לרכישה"

בטבע הסבירו בתגובה לתביעה שהגישו הרוכשים כי החברה גילתה לאחר השלמת העסקה כי המוכרים הפרו את ההסכמים עמה. "החברה פועלת יחד עם עובדי רימסה והרשויות כדי לחשוף את הבעיות האלה ולהגן בתוך כך על צורכי החולים ובטיחותם", מסרה אז טבע. "טבע מתכוונת להגיב בתקיפות לתביעה ותחפש מגוון של תרופות ופיצויים להונאה והפרת הסכם הרכישה. טבע מאמינה שהעובדות ידברו בעד עצמן ויוכיחו שבעליה של רימסה הונו את טבע, הרגולטורים והציבור ונקטו צעדים כדי להסתיר את העבירות".

התובעים בתביעה שהוגשה היום, גור צמח ותובעים נוספים, שמיוצגים על ידי עוה"ד יעקב סבו, חגי קלעי ואוהד רוזן ממשרד קלעי, רוזן ושות', מתייחסים לטענה של טבע כי המוכרים הונו אותה וגם לטענה הנגדית של המוכרים כי בטבע לא הבינו את השוק המקסיקאי ואת תהליכי הייצור של החברה. לנוכח שתי הטענות הנגדיות האלה מסבירים התובעים כי בכל מקרה חלה על הנהלת טבע האחריות לבדוק את הנתונים שהוצגו לה על ידי המוכרים.

רשימת הנתבעים כוללת מלבד את טבע ואת סיטיגרופ גם רשימה של מנהלים בכירים בטבע, בהם המנכ"ל ארז ויגודמן וסמנכ"ל הכספים אייל דשא, וכן את כל חברי הדירקטוריון, בהם גליה מאור ופרופ' יצחק פטרבורג. התובעים אינם נוקבים בסכום, שכן טבע עצמה עוד לא אמדה את הנזק שנגרם לה בעקבות העסקה.

מטבע נמסר בתגובה כי החברה עדיין לא קיבלה את התביעה, וכי כשזו תתקבל החברה תגיב בהתאם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker