אריק קוטלר מתדלק כבר יותר מ-1,000 תחנות בארה"ב

GPM, החברה הבת של ארקו (75%), מימשה אופציה לרכישה של 139 תחנות דלק וחנויות נוחות ו-33 חנויות דיסקאונט לממכר מוצרי טבק, בתמורה לכ-35 מיליון דולר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

ארקו החזקות, שבשליטת אריק קוטלר (43.7%) ואיש הנדל"ן האמריקאי מוריס וילנר (42.6%), ממשיכה להתרחב בארה"ב - וחוצה לראשונה רף של 1,000 תחנות תדלוק וחנויות נוחות ב-18 מדינות בארה"ב.

אריק קוטלר, מבעלי ארקו החזקותצילום: ללא קרדיט

GPM, החברה הבת של ארקו (75%), מימשה אופציה לרכישה של 139 תחנות דלק וחנויות נוחות ו-33 חנויות דיסקאונט לממכר מוצרי טבק באזור המערב התיכון של ארה"ב, במדינות מישיגן ואינדיאנה בתמורה לכ-35 מיליון דולר. תחנות הדלק מוכרות בשנה כ-145 מיליון גאלון (כ-550 מיליון ליטר) במצטבר. ב-2015 ייצרו התחנות הכנסות של 550 מיליון דולר, ורווח גולמי של 58 מיליון דולר.

לאחר סגירת העסקה, GPM תפעיל כ-900 אתרי תדלוק בארה"ב (הפעלה עצמית), ובנוסף תספק דלקים לכ-130 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישיים, ב-18 מדינות בארה"ב. מימון העסקה מתוכנן להתבצע באמצעות הלוואת בעלים של ארקו ל-GPM, תוך שימוש בתמורה מהנפקת אגרות החוב (סדרה ג'), שהושלמה בחודש יוני 2016. יתרת החוב האג"חי של ארקו עומדת כיום על 340 מיליון שקל. האג"ח, שאינן מדורגות, נסחרות בשוק בתשואה לפדיון של 5% (סדרה ג').

המוכר בעסקה, ששמו לא פורסם, רכש את תחנות התדלוק לפני כחצי שנה בלבד. ארקו ציינה כי התוצאות הכספיות של התחנות לשנים 2014 ו-2015 מבוססות על נתונים שהציג הבעלים הקודמים. בהסכם נקבע כי יועברו לארקו זכויות לכיסוי ביטוחי בגובה של 8 מיליון דולר, במקרה של הפרה למצגים והתחייבויות שניתנו מהבעלים הקודמים למוכר בעסקה (R&W Insurance). העסקה מתוכננת להיסגר עד לתום שנת 2016.

ארקו, שנסחרת לפי שווי של 630 מיליון שקל, עוסקת בהפעלה עצמית של תחנות דלק, חנויות נוחות ואספקת דלקים בארה"ב, בעיקר בחוף המזרחי. במהלך השנים האחרונות ביצעה החברה מהלך התרחבות משמעותי, שכלל רכישה מאסיבית של תחנות תדלוק. האסטרטגיה העסקית של החברה מתבססת על הרחבה מתמשכת של פעילות התדלוק, במטרה לייצר כוח קנייה ולהגדיל את הרווחים ממכירת דלקים ומחנויות הנוחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker