סקייליין ממשיכה במימוש האגרסיבי: מכרה שתי קרקעות בקנדה בכ-46 מיליון שקל

הקרקעות נמצאות באתר הנופש בלו מאונטיין ■ החברה כבר מכרה בשנה האחרונה קרקעות באותו אתר ובפורט מקניקול, כמו גם שני בתי מלון בטורונטו ואת מלון Pantages ■ המכירות נועדו לרענן את פורטפוליו הנכסים ולהגדיל את התזרים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן סקייליין, שבשליטת מישורים (70.3%) של גיל בלוטרייך והכשרת הישוב (29.7%) של עופר נמרודי, ממשיכה במימוש האגרסיבי: החברה חתמה על הסכם למכירת שתי עתודות קרקע בקנדה תמורת כ-46.2 מיליון שקל (כ-15.4 מיליון דולר קנדי). השלמת העסקה כפופה להשלמת ביצוע ההתאמות בקרקע, שצפויה להסתיים עד סוף שנת 2019. החברה לא מסרה מי החברה הרוכשת.

בגין חלקה בעסקה תרשום סקייליין רווח יזמי של כ-7.5 מיליון שקל (כ-2.5 מיליון דולר קנדי). בנוסף, לחברה ינבע תזרים מזומנים חופשי של כ-21 מיליון שקל (כ-7.1 מיליון דולר קנדי). הקרקעות הנמכרות נמצאות באתר הנופש בלו מאונטיין (Blue Mountain), בשטח כולל של כ-158 דונם, כאשר על המגרשים ניתן להקים כ-91 בתים.

לדברי בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין, "העסקה עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה העסקית של החברה למימוש קרקעות שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהן, וצפויה לפנות לחברה תזרימים בהיקף משמעותי, ולחזק את נזילותה ואיתנותה הפיננסית. מכירה זו מצטרפת למימושים נוספים עליהם דיווחנו מוקדם יותר השנה. החברה ממשיכה לפעול לניתוב התזרימים הפנויים שינבעו לה מהמימושים לביצוע השקעות מניבות, וכן לניצול של הזדמנויות עסקיות חדשות".

חברת סקייליין היא חברה קנדית המתמחה בהשקעות בנדל"ן מניב בקנדה ובארה"ב. החברה מתמקדת בנכסים שטרם מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם. לחברה אחזקות בשטחים מסחריים, במלונות, אתרי נופש ועתודות קרקע לפיתוח בהיקף של כ-5,200 יח"ד בארבעה מתחמים עיקריים. בחודש יולי האחרון השלימה החברה הנפקת סדרת אגרות חוב (סדרה א') המגובה בשעבוד בדרגה ראשונה על אתר הנופש Deerhurst, בה גייסה כ-128 מיליון שקל, בריבית 5.2% ובמח"מ של 4.85 שנים.

סקייליין, שלה נכסים בשווי של 1.1 מיליארד שקל, נפגעה מהצניחה בדולר הקנדי בשנתיים האחרונות, שהביאה למחיקה של כ-100 מיליון שקל ב-2015. ב-2016 הדולר הקנדי התאושש מעט, מה שהיטיב עמה. החברה יישמה ב-2015 שינוי אסטרטגי משמעותי - מימוש נכסים שאינם נדל"ן מניב ונכסים המניבים תזרימי מזומנים נמוכים. בין היתר, החברה מכרה כמה עתודות קרקע באתר הנופש Blue Mountain ושני בתי מלון בטורונטו. המימושים נועדו להפנות משאבים להשקעות שלפי הערכות החברה יהיו רווחיות יותר, על חשבון נכסים שפוטנציאל ההשבחה שלהם מוצה או מוגבל. בחלק מהתקבולים השתמשה החברה לרכישת מלון רנסנס בקליבלנד ונכס מניב בווירג'יניה, ארה"ב.

רוב מימושי הנכסים ב-2015 הניבו לסקיליין רווחי הון גבוהים. ב-2016 המשיכה החברה לממש נכסים - עתודות קרקע נוספות ב-Blue Mountain ובפורט מקניקול ומלון Pantages בטורונטו - בכ-275 מיליון שקל. באנטרופי שירותי מחקר העריכו כי סדרת המימושים צפויה להניב לסקייליין "רווחי הון נאים ותזרימי מזומנים גבוהים מאוד, שישפרו את נזילותה ויחזקו את איתנותה הפיננסית". התמורה בעסקות עשויה לשמש להשקעות חדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker