בזק תשלם 462 מיליון שקל - ותיהנה מהפסדים של 5.5 מיליארד שקל

בזק הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם עם רשות המסים להסדרת רכישת כלל מניות yes מיורוקום, החברה הפרטית שבבעלותו של שאול אלוביץ'

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאול אלוביץצילום: אייל טואג
אמיתי זיו

חברת בזק תשלם מס של 462 מיליון שקל בעקבות רכישת yes - ותיהנה מהפסדים צבורים של  5.5 מיליארד שקל. בזק הודיעה הבוקר למשקיעים כי חתמה על הסכם עם רשות המסים להסדרת רכישת כלל מניות yes מיורוקום, החברה הפרטית שבבעלותו של שאול אלוביץ'. yes היא נכס מס עבור בזק בשל הפסדיה הצבורים לאורך השנים, אך בשלב הראשון תצטרך לשלם סכום לא מבוטל על העסקה.

החברה דיווחה כי תשלם מס בסך 462 מיליון שקל עבור הרכישה. אחרי השלמת העסקה, בזק תוכל ליהנות מהפסדים צבורים של yes בסך כ-5.5 מיליארד שקל בסך הכל: 5.2 מיליארד עד לסוף 2013 ועוד 315 מיליון שקל עבור השנים 2015-2014.

בזק תצטרך לפרוס את ההפסד הזה לאורך 8 שנים - 12.5% בשנה. ההפסד יקוזז עם רווחי בזק ויאפשר לה לשלם פחות מס. תוקף האישור וההסכם הוא עד לסוף שנת 2019. ההסכם אושר על ידי ועדת הביקורת של בזק כאשר בהצבעה לא נכחו דירקטורים מטעם יורוקום.

מלבד העסקה, נכון להיום בזק ו-yes פועלות כחברות נפרדות לחלוטין מכוח כללי ההפרדה המבנית שחלים על מונופול בזק. החברות פועלות באופן נפרד, הן חשבונית והן תפעולית: בבעלי התפקידים, במוקדים, בנדל"ן וכדומה. בנוסף, לבזק אסור לשווק חבילות "טריפל" מוזלות בדומה למה שעושה המתחרה HOT. ההפרדה המבנית מעל בזק תוסר כאשר תושלם הרפורמה בפס הרחב, ובזק תחל למכור קווי טלפון שלה למתחרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker