יצאה לשופינג: אמדוקס רוכשת שלוש חברות ב-260 מיליון דולר

מלבד פונטיס מרעננה, אמדוקס רוכשת עוד שתי חברות - Vindicia ו-Brite:Bill; הרכישות צפויות להגדיל את הכנסות החברה

עמרי זרחוביץ'
משרדי חברת אמדוקס רעננה
משרדי חברת אמדוקס רעננהצילום: ללא קרדיט

חברת אמדוקס אישרה היום את חשיפת TheMarker לפיה החברה רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי פונטיס. כן הודיעה החברה על רכישת שני סטארט-אפים נוספים - Vindicia ו-Brite:Bill. שלוש הרכישות בוצעו בסכום דומה, ובסך הכל בכ-260 מיליון דולר במזומן.

"ספקיות תקשורת ומדיה, כולל חברות שמציעות שירותי תוכן מעל-גבי האינטרנט במודל OTT, עוברות תהליכי טרנספורמציה כדי להצליח בעולם דיגיטלי של שירותים מיידיים ועל-פי דרישה", הסביר מנכ"ל אמדוקס, אלי גלמן, בהודעה לעיתונות. "שילובה מאחורי הקלעים של אנליטיקה עסקית מאפשר חוויית לקוח פשוטה יותר, אינטואיטיבית וסוחפת".

החברה עידכנה כי הרכישות צפויות לתרום לה כ-2%-1.5% בשנת הכספים הבאה, שמתחילה באוקטובר הקרוב. האנליסטים צופים שהכנסות אמדוקס בשנה הבאה יעמדו על 3.87 מיליארד דולר, ומתחזית זו ניתן לגזור כי הסטארט-אפים יתרמו להכנסות כ-75-60 מיליון דולר. אמדוקס תספק תחזית הכנסות מלאה במועד פרסום הדו"חות של הרבעון הרביעי של שנת הכספים, ב-8 בנובמבר.

פונטיס מפתחת מערכת אוטומטית להמלצות שיווקיות מותאמות לקוח בזמן אמת. לקוחותיה הן חברות תקשורת, והיא מגיעה ליותר ממיליארד משתמשים ברחבי העולם. החברה, שמנוהלת כיום על ידי אודי זיו, הוקמה ב-2003 על ידי מיכאל קרביס, כיום סמנכ"ל הטכנולוגיות שלה, ועופר שנקין, שעזב אותה בתחילת הדרך. החברה מעסיקה 200 עובדים, כמחציתם ברעננה והיתר בחו"ל.

את פונטיס בעסקה ייצג עו"ד איתי פרישמן ממשרד GKH.

חשבוניות בעיצוב אטרקטיבי

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

Vindicia היא ספקית מובילה בשוק לפתרונות ניהול ותשלום עבור מנויים, במודל של "תוכנה כשירות" (Software-as-a-Service). החברה מאפשרת לחברות שירותים דיגיטליים לצרף לקוחות ולעבד תשלומים עבור תכנים דיגיטליים, בידור במודל OTT, מינויים באינטרנט ושירותים על פי דרישה, בצורה פשוטה, גמישה וחלקה.

חברת Brite:Bill עוסקת בתחום החשבוניות הדיגיטליות ללקוחות. באמדוקס הסבירו כי עיצוב אישי ואטרקטיבי של החשבונית מפחית אי הבנות של לקוחות בנוגע לחשבון, ובכך מוריד את עלות המענה לפניות של לקוחות לספקיות התקשורת.

אמדוקס מספקת פתרונות תוכנה לחברות תקשורת קווית וסלולרית וכן לחברות טלוויזיה בכבלים. היא מספקת פלטפורמות למערכות שימור לקוחות, בילינג ולכל עולמות הלקוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker