אלשטיין לבג"ץ: לא מוכן לוותר על זכותי לשעבד מניות נוספות בכלל ביטוח

לאור הסירוב להצעת הפשרה לשעבד רק 4.99% ממניות כלל ביטוח, בג"ץ ישלח עד מחר את החלטתו הסופית לצדדים ■ אם בג"ץ יסרב להיענות לדרישות אי.די.בי פיתוח היא תאלץ למצוא מקורות מימון אחרים לחוב של 90 מיליון שקל לבנק הפועלים

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג

אדוארדו אלשטיין, הבעלים של אי.די.בי לא הסכים היום (ד') לפשרה אותה הציעה בג"ץ. השופט חנן מלצר הציע לאי.די.בי המעוניינת לשעבד 19% ממניות כלל ביטוח בשביל לשחרר לקופת החברה את כספי הגיוס של סדרה י"א בסכום כולל של 325 מיליון שקל, לה אמורות המניות לעמוד כביטחון.

מכיוון שדורית סלינגר, הממונה על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, מתנגדת לשעבוד מניות כלל הציע בג"ץ לצדדים פשרה בה ישועבדו רק 4.99% מהמניות.

המפקחת על הביטוח, שנראתה נכונה להתפשר בעניין כל עוד אלשטיין יתחייב כי לא יחזור בעתיד לבית המשפט לדרוש שעבודים למניות נוספות, הסכימה לפשרה משום שמדובר בשיעבוד של פחות מ 5% מהמניות, אחזקה אשר אינה דורשת ממנה לאשר שליטה.

למרות שמדובר בשיעבוד בשווי של כ-120 מיליון שקל, אלשטיין שמעוניין לשעבד מניות נוספות בשביל לא להידרש להזרים כסף נוסף לקופת החברה ממקורות אחרים, לא הסכים לחסום את זכותו בעתיד לפנות שוב לבית המשפט.  

לאור חוסר ההסכמה בין הצדדים לאחר ששמע את הטענות בעל פה החליט בג"ץ כי ישלח את החלטתו לצדדים עד מחר (ה') בסוף היום.

עבור אלשטיין מדובר בהחלטה דרמטית, שכן כספי הגיוס אמורים לעזור לו לשלם לבנק הפועלים חוב של 90 מיליון שקל ביום ראשון הקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker