שרגא בירן להרמטיק: העבירו ההתכתבויות הפנימיות עם מחזיקי איגרות החוב

בבקשה יוצאת דופן שהוגשה היום לבית המשפט, בירן מבקש לחשוף התכתבויות פנימיות חסויות בחברה, שעשויות לשפוך אור על העמדת כלל חובות חברת אלון ישראל לפירעון מיידי

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרגא בירןצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג

שרגא בירן ממשיך להילחם בחברת הרמטיק ובהליך בו נקטה נגד אלון ישראל, כשהעמידה את כלל חובות החברה לפירעון מיידי. בבקשה שהוגשה היום לבית המשפט המחוזי בלוד על ידי עורך הדין של בירן, עו"ד עופר צור ממשרד גרונצקי, נדרשים מחזיקי איגרות החוב וחברת הנאמנות לגלות את כל ההתכתבויות הפנימיות בינהם לפני שהגישו את הבקשה להעמדת החוב של 1.8 מיליארד שקל לפירעון מיידי. 

עוד דורש צור את כלל ההתכתבויות הקשורות להחלטה לדרוש את נטילת כל מניות בעלי השליטה בחברה. מעבר לכך, ביקש עו"ד צור לקבל את כלל המידע הקשור לשאלה מה יעשו הגופים המוסדיים עם חברת אלון ישראל לאחר שיקבלו את המניות כפי שדרשו בהסדר מטעמם.

"עיקר המחלוקות נוגעות לשאלת העילה לפירעון מיידי והסובב אותה, לשאלה ביחס לניסיון הרמטיק לבצע השתלטות עוינת על החברה שלא כדין והסיבות לכך ולשאלה האם ההסדר שהציע הרמטיק נועד באמת להבראת החברה, או שמא בכסות של הסדר מתכוונת הרמטיק לחסל את החברה", מסביר צור לבית המשפט את בקשתו יוצאת הדופן לקבלת החומר החסוי.

לפי הבקשה, צור מעוניין לחשוף האם "ימצאו תכתובות או דוא"ל שבהם נאמר כי המו"מ עם החברה נכשל, ולפיכך מוצע להעמיד את כל החוב לפירעון מידי תוך שימוש בעילה של הפחתת דירוג מ BB ל BBB-, הגם שלא היה מקום לנקוט בצעד כזה בשעה שהחברה משלמת את חובותיה".

לדברי צור, בין המחזיקים יש מתונים יותר ופחות. "דעותיהם האמיתיות של המחזיקים  ביחס לשאלת הסולבנטיות של החברה והאפשרות לעמוד בתהחייבויותיה, לסיבות האמתיות להעמדת החוב לפירעון מיידי ולשאלה מה הן הכוונות האמתיות של המחזיקים ביחס לחברה לאחר שזו תעבור לידם נעטפה ונארזה על ידי הרמטיק". מבחינתו של צור המחזיקים הורחקו מבקשת ההסדר כדי "לעטוף אותם במסך אטום" על מנת שלא ניתן יהיה לברר איתם ישירות את עמדותיהם ותום ליבם על מנת להכריע בשאלות שבמחלוקת.

מחר (ד') יתקיים הדיון בבקשת ההסדר, שהוגשה על ידי מחזיקי איגרות החוב של החברה וחברת הרמטיק. בתחילת אוגוסט פנו בעלי איגרות החוב של אלון ישראל לבית המשפט המחוזי בבקשה לכנס אסיפה של בעלי האג"ח על מנת לאשר הסדר חוב. במסגרת ההליך, הם ביקשו להשתלט על אלון ישראל, חברת האחזקות שבשליטת בייילסול (53%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%).

בעלי השליטה בחברה טענו כי אין מדובר בחברת חדלת פירעון, שכן היקף נכסיה של אלון ישראל הוא 2.4 מיליארד שקל: בקופתה יש יתרת מזומנים נזילים בהיקף של 700 מיליון שקל, היא מחזיקה ב-4% מהמניות של מאגרי תמר ודלית, וכן ב–9.6% ממניות דלק US.

לעומתם, מחזיקי איגרות החוב מדגישים כי החברה הינה חדלת פירעון, תיאוריית הקוספירציה של בעל השליטה רחוקה מהמציאות וכי על בית המשפט לשים לב לכך כי דו"חותיה הכספיים של אלון ישראל מצביעים על גירעון עצום בהון של למעלה מ-486 מיליון שקל. לטענתם, יחד עם חברת אלון קמעונאות מדובר בגירעון ענק בהון החוזר של 1.55 מיליארד שקל. עוד מזכירים המחזיקים כי שווי נכסיה הסחירים של הקבוצה ירד בשנה האחרונה במיליארד שקל.

תגובת הרמטיק: "מדובר בעוד ניסיון כושל לעכב את ההליכים שננקטו כדין על ידי המחזיקים. תגובת הנאמן תוגש לבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום