הרמטיק לביהמ"ש: "לא מנסים להשתלט על אלון ישראל. אנו מגינים על כספי החוסכים"

החברה בתגובה לטענות בעל השליטה שרגא בירן: "מדובר בסילוף העובדות באופן חסר תום לב"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עו"ד חגי אולמן
עו"ד חגי אולמןצילום: עופר וקנין

"תיאוריות הקונספירציה מפליגות למחוזות רחוקים ומופרכים, עד כדי הצגת בקשת ההסדר עבור אלון ישראל כבקשת השתלטות", כך כותבים לבית המשפט עורכי הדין חגי אולמן ונועה סולומון ממשרד יהודה רוה, המייצגים את חברת הרמטיק ומחזיקי אגרות החוב, בתגובה לטענתיו של בעלי השליטה באלון, שרגא בירן.

בירן ציין כי הרמטיק ומחזיקי אגרות החוב אותם היא מייצגת "מנסים לחסל את חברת אלון ישראל באמצעות הצעת רכש עוינת".

לדברי הרמטיק "הנאמן והמחזיקים אינם עוסקים ב'הענשה' או  'בניסיונות השתלטות', אלא פועלים על פי חובתם, כגופים מוסדיים, להגנה על זכויותיהם ועל כספי החוסכים ועל ציבור בעלי קופות הפנסיה בתום לב מוחלט, ורק לאחר שניתן לחברה ולבעלי השליטה פרק זמן ממשוך על מנת לפעול לשם חיזוק החברה והגנה על זכויות המחזיקים, אולם הם בחרו שלא לעשות כן".

הרמטיק טוענת כי כל מה שמעניין את מחזיקי אגרות החוב הוא שחברת אלון ישראל תקיים את ההתחייבות שנטלה על עצמה כאשר גייסה מהם 1.8 מיליארד שקל.

לדברי הרמטיק, אלון ישראל הינה חדלת פירעון ועל כך אפילו בעל השליטה לא יכול לחלוק. לשיטתה בהסדר הנוכחי שהוצע מטעם המחזיקים, גם הם נדרשים לוויתורים מרחיקי לכת בהעדר כל הצעה רלוונטית וראויה מצד החברה ובעל השליטה בה.

בהרמטיק מציינים כי טענת בעל השליטה שאין למחזיקים זכות להעמיד את החוב לפירעון מיידי: "הנה טענת בדים חסרת שחר" ושלל הטענות אשר הועלו מצד בירן הינן טענות מסולפות אשר יוצרו במיוחד לצורך הליך זה תוך סילוף העובדות ובחוסר תום לב. 

הרמטיק מסבירה לבית המשפט כי דו"חותיה הכספיים של אלון ישראל מצביעים על גירעון עצום בהון של למעלה מ-486 מיליון שקל ויחד עם חברת אלון קמעונאות מדובר בגירעון ענק בהון החוזר של 1.55 מיליארד שקל. עוד היא מזכירה כי שווי נכסיה הסחירים של הקבוצה ירד בשנה האחרונה במיליארד שקל.

לדברי הרמטיק דירוג החברה הלך וירד, תוך שחברת הדירוג מצביעה על ירידת ערך נכסי החברה, על מינוף מעל 100% ועל הדרדרות מתמדת במצבה של החברה.

"כל אלו סממנים מובהקים לחברה חדלת פרעון, אשר אינה פורעת את התחייבויותיה, אינה מקיימת את הוראות מסמכי הביטחונות ומדדיה מציגים חברה חדלת פירעון", מדגישים בהרמטיק.

עוד מאשימה הרמטיק את אלון כי "החברה מנפנפת בקופת המזומנים בסך של כ-500 מיליון שקל, אולם אינה מזכירה כי מתוך סכום זה, היא צריכה לשלם סך של כ-470 מיליון שקל לנושיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום