זיהה שעת כושר: מוטי בן משה השקיע 20 מיליון שקל בהולמס פלייס

ההשקעה בוצעה באמצעות קרן גרין לנטרן אשר לפני שנתיים רכשה 44% ממניות רשת מועדוני הכושר ■ הזרמת הכספים תאפשר לחברה לממן את רכישת רשת גו אקטיב

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
מוטי בן משה
מוטי בן משה, בעל השליטה באלון רבוע כחולצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מוטי בן משה, שהיום עומד לסגור את רכישת אלון רבוע כחול תמורת -1.15 מיליארד שקל, השקיע כ-20 מיליון שקל ברשת מועדוני הכושר הולמס פלייס. ההשקעה בוצעה דרך קרן גרין לנטרן אשר לפני שנתיים רכשה 44% ממניות רשת מועדוני הכושר, יחד עם קבוצה של משקיעים והפכה לשותפה הולמס פלייס העולמית המחזיקה ב-55% מהמניות.  

ההשקעה תאפשר לחברה לבצע את רכישת רשת מועדוני הכושר גו אקטיב עבורה נסגר אף מימון של 45 מיליון שקל מהפניקס. מדובר בהלוואה שהרשת תידרש להחזיר על פני 9 שנים ובגינה תשולם ריבית של 6%. להולמס פלייס כיום מסגרת אשראי קיימת מבנק המזרחי של כ-30 מיליון שקל. כמו כן, החברה גייסה באחרונה 24.5 מיליון שקל מפועלים שוקי הון.

האסטרטגיה של בעלי השליטה הינה לפתוח בכל עיר בארץ מועדון השייך לרשת. כיום להולמס פלייס 22 סניפים הפועלים בשלושה פורמטים שונים. אחד הינו מועדוני פרימיום הכוללים בריכה ספא ומסעדה. מועדונים הכוללים רק מועודני כושר ומועדוני קאנטרי.

גו אקטיב מחזיקה ב-10 מועדונים גדולים 15 מועדוני מיני קלאב המצויים בבתי עסק ובנוסף לרשת בית ספר למאמנים.

הולמס פלייס היא רשת פרטית שבעבר בחנה הנפקה בבורסה, כך שמספריה אינם חשופים לציבור. לפי הערכות של גורמים בענף היא מיצרת רווח תפעולי תזרימי של 25-20 מיליון שקל המהווה כ-10% מהכנסותיה. הערכות בשוק הינם כי באמצעות 120 אלף הלקוחות הרשת המאוחדת מגלגלת כיום 400 מיליון שקל.

את קרן גרין לנטרן, שגייסה ממשקיעים 250 מיליון שקל, מנהלים כיום ריצ'י הנטר - לשעבר מנכ"ל שופרסל ומקאן אריקסון, יוסי עליאש ודניאל בן רעי. ב-2015 רכשה קרן לנטרן תמורת 50 מיליון שקל 50% ממנותיה של סופר קופיקס שהקים אבי כץ. כמו כן הקרן השקיעה במחלבות גד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker