אורמת טכנולוגיות גייסה 204 מיליון דולר בהנפקת אג"ח פרטית למוסדיים

הנפקה תחסוך לאורמת הוצאות ריבית ב-7 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תחנת כוח של אורמת
תחנת כוח של אורמתצילום: אורמת
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת קרן פימי (14.8%) ומשפחת ברוניצקי גייסה 204 מיליון דולר בהנפקה של שתי סדרות אגרות חוב פרטיות חדשות שאינן מובטחות למשקיעים מוסדיים בישראל. ההנפקה זכתה לביקוש של 450 מיליון דולר.

אורמת טכנולוגיות מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה ובמזומנים שבקופתה למחזור חוב קיים בהיקף של 250 מיליון דולר שנושא ריבית שנתית של 7%. החברה תפרע בפירעון מוקדם חוב זה שאמור היה להיפרע באוגוסט 2017.

על פי הערכות, מחזור סדרת אגרות החוב יחסוך לאורמת טכנולוגיות 7 מיליון דולר בשל פער של 2.8 נקודות אחוז בין הריבית המשוקללת שתשלם אורמת על שתי הסדרות לבין הריבית ששילמה על הסדרה הוותיקה של אגרות החוב.

הריבית הדולרית בסדרה 2 שהיקפה 67 מיליון דולר נסגרה על 3.7%, נמוך ב-0.5 נקודת אחוז מריבית המקסימום שקבעה החברה לסדרה זו. משך החיים הממוצע של סדרת אגרות חוב זו הוא 3.8 שנים והיא תיפרע בתשלום אחד בספטמבר 2020. הריבית הדולרית בסדרת אגרות החוב 3 שהיקפה 137 מיליון דולר נסגרת על 4.45%, נמוך ב-0.85 נקודת אחוז. משך החיים הממוצע של הסדרה הוא 5.5 שנים והיא תיפרע בתשלום אחד בספטמבר 2022. תשלומי הריבית עבור שתי הסדרות ישולמו פעמיים בשנה החל ב-15 במארס 2017. אגרות החוב צפויות להירשם למסחר ברצף מוסדיים. שתי הסדרות דורגו ב-A+ עם אופק יציב מחברת הדירוג S&P מעלות. דיסקונט חיתום והנפקות ולידר הנפקות הובילו את ההנפקה יחד עם ברק קפיטל חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker