מנורה מבטחים נכנסת לתחום הסליקה: רכשה 40% מחברת ERN

המחיר ששילמה מנורה משקף ל-ERN שווי של 250 מיליון שקל ■ בין הצדדים קיימות אופציות לרכישה או מכירה של מניות נוספות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יו"ר מנורה מבטחים החזקות, ערן גריפל
יו"ר מנורה מבטחים החזקות, ערן גריפלצילום: גיא חמוי

חברת מנורה אחזקות, החברה האם של מנורה ביטוח, דיווחה היום לבורסה כי היא רוכשת 40% ממניות חברת ERN הפועלת בתחום הסליקה והבטחת התשלומים, תמורת סכום של כמאה מיליון שקל. סכום העסקה משקף ל-ERN שווי של כ-250 מיליון שקל. בין הצדדים קיימות אופציות לרכישה או מכירה של מניות נוספות בחברה ועל פיהם תוכל מנורה מבטחים אחזקות להגדיל את אחזקותיה בחברה.

מבחינת מנורה מבטחים, רכישה זו לצד עסקת אמפא קפיטל, הופכת את הקבוצה להיות בעלת זרוע האשראי המגוונת מבין קבוצות הביטוח. כניסת מנורה מבטחים כשותפה, תחזק את ERN, תגדיל עבורה את מקורות גיוס האשראי, תאפשר לה גישה למגוון רחב של בתי עסק נוספים ותרחיב את פוטנציאל ערוצי ההפצה למוצרי החברה.

ERN עוסקת בתחום סליקת והבטחת תשלומים בישראל. מערכות החברה פרוסות במעל ל- 15 אלף בתי עסק בישראל במחזור שנתי של כ-5 מיליארד שקל. בין לקוחות החברה נמנים מרבית הגופים הקמעונאים במשק הישראלי. החברה הוקמה בשנת 2001 על ידי משפחת נתנזון מארה"ב, בראשותו של איש העסקים רוני נתנזון. מנכ"ל החברה בשלוש השנים האחרונות הינו שי פרמינגר אשר כיהן לפני כעשור שנים, כמנכ"ל קבוצת גאון אחזקות.

לחברה מודל ניהול סיכונים פיננסי אשר באמצעותו ולצד מידע איכותי אותו צברה לאורך השנים, הדבר מאפשר לחברה לתת מענה מיידי - "און ליין" במועד ביצוע העסקה, ובכך להוביל את התחום ולשרת סליקת והבטחת תשלומים בבתי עסק במגוון ענפי פעילות קמעונאים וסיטונאים.

מטעם קבוצת מנורה הובילו את העיסקה ערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים החזקות, וארי קלמן, מנכ"ל מנורה מבטחים החזקות ורוני נתנזון מבעלי ERN הוביל את העסקה מטעם ERN.

קלמן ציין כי: "דירקטוריון מנורה מבטחים החזקות בהובלת ערן גריפל, קיבל החלטה אסטרטגית לפיתוח פעילויות נוספות שאינן תלויות באופן מובהק בתשואות בשוק ההון. רכישה זו הנה חלק מאסטרטגיה זו, ומצטרפת לכניסתנו כשותפים השנה, בחברת אמפא קפיטל הפועלת בתחום האשראי לעסקים.

,אנו רואים בתחום האשראי והמימון כמנוע צמיחה, תוך גיוון מקורות ההכנסה של הקבוצה. מבחינת הציבור בישראל מדובר בבשורה אמיתית. רכישה זו הנה סינרגטית לפעילות הקבוצה ומהווה שילוב מנצח בין העוצמות של קבוצת מנורה מבטחים, עם מגוון רחב של עסקים וערוצי הפצה חזקים, לצד ERN אשר הנה החברה המובילה בישראל בתחום סליקה והבטחת פירעון שיקים באלפי בתי עסק בישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker