מידרוג: "אפריקה נכסים לא צפויה להיפגע מהותית מקריסת החניון"

בחברת הדירוג מציינים כי שווי החניון בדו"חות רק 50 מיליון שקל, והוא מהווה רק חלק קטן ממצבת נכסים כוללת של 7.7 מיליארד שקל

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קריסת חניון הברזל
קריסת חניון הברזלצילום: ניר קידר

אפריקה נכסים לא צפויה השפעה מהותית על עסקיה בעקבות קריסת החניון ברמת החייל", כך מעריכים היום (ד') כלכלני מידרוג. "לקריסת החניון עשויות להיות השלכות כספיות על החברה, אף כי כרגע מסתמן כי אין הן אמורות להיות משמעותיות ביחס להיקף פעילות החברה וביחס למנגנוני ביטוח ושיפוי", מוסיפים הכלכלנים.

מידרוג מזכירה כי שווי חניון הברזל בספרי אפריקה נכסים הוא 50.1 מיליון שקל, והנכס משועבד לחוב בנקאי בהיקף של 34 מיליון שקל. "מאז תאריך המאזן ועד היום לא הושקעו סכומים מהותיים נוספים, באופן המשקף לפרויקט נתח של פחות מ-1% מסך המאזן. כמו כן, לפי החברה, הנכס צפוי היה לייצר NOI שנתי בהיקף לא משמעותי ביחס לסך ה-NOI של החברה, שעומד בגילום שנתי ליום 30.06.16 על כ-326 מיליון שקל", מדגישים במידרוג.

עם זאת, במידרוג לא מוכנים להעריך את הנזקים הפוטנציאליים כתוצאה "מקנסות, פיצויים, תביעות ועלויות אחרות, כמו גם פגיעה במוניטין החברה ,לרבות בפרויקטים אחרים בתחום הזכייניות. בחברת הדירוג מזכירים כי דניה סובס אמורה לשפות את החברה בגין הנזקים אשר ייגרמו לה. לאפריקה נכסים לה אף כיסוי ביטוחי לנושא בהיקף של עד 122 מיליון שקל.

מידרוג מציינת בהודעה למשקיעים כי "ככל שיתבררו פרטים נוספים, אשר יביאו להגדלה משמעותית של החשיפה הכספית, התפעולית וכדומה על פעילות החברה, האמור עלול להשפיע לשלילה על הדירוג".

סדרות ה' ו ו-ז' של אפריקה הן בשווי של 1.234 מיליארד שקל. הדירוג אותו נתנה מידרוג לסדרות הינו A3 עם אופק יציב. כמו כן מאזנה של החברה נושא הלווואות מגובות נכסים (NON RECOURSE) מבנקים באירופה בסכום כולל של 2.48 מיליאר שקל. זאת לצד הלוואות בסכום כולל של 787 מיליון שקל מבנקים ישראלים, שגם הן מגובות בנכסים.  לחברה מצבת נכסים בשווי כולל של 7.7 מיליארד שקל אשר ייצרו NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של 163 מיליון שקל, רווח תפעולי של 263 מיליון שקל ורווח נקי של 163 מיליון שקל. ההון העצמי שלה הסתכם נכון לסוף הרבעון השני ב-2.597 מיליארד שקל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker