מבוקשת: מישורים גייסה מהמוסדיים 58 מיליון שקל

ביקושי היתר של המוסדיים עמדו על 113 מיליון שקל; החברה מעוניינת לגייס מהציבור עוד 12 מיליון שקל לטובת הרחבת סדרת אג"ח

גיא ארז
גיא ארז

ביקושי יתר נוספים של המוסדיים לאג"ח קונצרני: חברת מישורים, שבשליטת גיל בלוטרייך ובניהולו של רמי שריקי, זכתה לביקושי יתר של כ-113 מיליון שקל מהמוסדיים, מתוכם בחרה החברה לגייס כ-58 מיליון שקל בהרחבת סדרה ד' של החברה. מישורים מעוניינת  לגייס מהציבור עוד 12 מיליון שקל בהרחבת סדרה זו, כך שההרחבה תסתכם ב-70 מיליון שקל.

מחיר השלב המוסדי משקף תשואה ברוטו צמודת מדד בשיעור של כ-4.3%. אגרות החוב של מישורים מדורגות על ידי מעלות בדירוג 'ilBBB' באופק חיובי. חובה של החברה בסדרה זו הסתכם ב-160 מיליון שקל, לפני הרחבת הסדרה.

גיל בלוטרייך. הקים את מישורים ב-1989
גיל בלוטרייך. הקים את מישורים ב-1989צילום: עופר וקנין

אג"ח סדרה ד' היא סדרה ללא ביטחונות למח"מ של כ-3.5 שנים. קרן האג"ח נפרעת ב-5 תשלומים שנתיים שווים, בכל חודש יוני בין השנים 2018-2022. בכוונת החברה להשתמש בכספי תמורת ההנפקה לשם מימון פעילותה השוטפת, לרבות לצורך השקעות חדשות ולצורך עמידה בהתחייבויותיה לפירעון חוב, או על פי החלטת הדירקטוריון.

בשבוע שעבר פירסמה מישורים את תוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה של שנת 2016, ורשמה צמיחה בהכנסות בשיעור של כ-70% לעומת התקופה המקבילה אשתקד - לכ-262 מיליון שקל. זאת, הודות להרחבת הפעילות המלונאית (בעיקר בארה"ב, בשל איחוד הפעילות של מלון רנסאנס באוהיו, ומגידול הכנסות אתר הנופש "וואלי בר" בקליפורניה) וכן ממסירת יחידות דיור וקרקעות. הרווח הכולל בחציון הראשון של השנה עלה לכ-20 מיליון שקל, לעומת הפסד של 63 מיליון שקל במחצית השנה הראשונה של 2015.

חברת מישורים עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות, נאמנויות ושותפויות בהשקעות, מסחר, ייזום וניהול פרויקטים בתחום הנדל"ן וכן בניהול נכסים מניבים, מלונות ואתרי נופש ואירוח בקנדה, בישראל ובארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום