בעלי האג"ח של צים הסכימו לדחות תשלום של 4.5 מיליון דולר

מצבה של צים עשוי להשתנות לטובה - לפחות בטווח הקצר - לאחר שדירקטוריון חברת Hanjin Shipping הקוריאנית הכריז בשבוע שעבר על כינוס נכסים

יורם גביזון
מסוף מכולות של Hanjin בסיאול
מסוף מכולות של Hanjin בסיאולצילום: ED JONES/אי־אף־פי

בעלי איגרות החוב של צים אישרו בסוף השבוע שעבר את בקשתה של החברה לדחות שלושה תשלומי קרן בסכום של 1.5 מיליון דולר כל אחד, שאמורים היו להתבצע בסוף ספטמבר ודצמבר 2016 ובסוף מארס 2017. התשלומים יידחו כך שסכום של 371 אלף דולר ייתווסף לכל אחד מ-12 תשלומי הקרן המיועדים החל בסוף מארס 2018 ועד סוף דצמבר 2020.

דחיית תשלומי הקרן לבעלי איגרות החוב בסכום של 4.5 מיליון דולר היא חלק ממו"מ על דחיית תשלומי הקרן בסכום של 100 מיליון דולר, שצים מנהלת עם כלל נושי החברה - כולל בעלי אוניות המוחכרות לצים ונושים מובטחים בהם בנקיפ ובעלי מספנות.

צים, המוחזקת על ידי קנון הולדינגס (32%), סובלת מהמחצית השנייה של 2015 מנפילה בתעריפי ההובלה הימית במכולות. מגמה זו באה לידי ביטוי בירידה של 25%, ל-943 דולר, בתעריף הממוצע שגבתה עבור הובלת מכולה ברבעון הראשון של 2016 לעומת הרבעון המקביל ב-2015. מגמה זו נמשכה ברבעון השני ונובעת מהפער המתרחב בין נפח ההובלה הימית במכולות כתוצאה מהשקת ספינות חדשות, לבין הביקוש לשירותי הובלה בעקבות הדשדוש בפעילות הכלכלית העולמית. נפח ההובלה הימית במכולות צפוי לגדול על פי נתוני אלפאליינר, ב-21 מיליון TEU (מכולות שאורכן 20 רגל), כלומר ב-3.6% בהשוואה ל-2015, ואילו הביקוש העולמי לשירותי הובלה צפוי לצמוח ב-1.3% בלבד בהשוואה ל-2015.

השפעת ההרעה במצבו של ענף ההובלה הימית במכולות ברבעון השני על צים עדיין לא באה לידי ביטוי משום שצים לא פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון החולף, בשל רצונה לכלול בדו"חות הכספיים את תוצאות המו"מ עם נושיה. על פי הסכמים עם הנושים המובטחים רשאית צים לדחות בחודש את מועד פרסום התוצאות הכספיות - כך שהדו"ח הכספי לרבעון השני יתפרסם עד לסוף ספטמבר 2016 או קודם לכן, אם המו"מ עם כלל הנושים יושלם במהירות כפי שבכירים בחברה צופים.

מצבה של צים עשוי להשתנות לטובה - לפחות בטווח הקצר - לאחר שדירקטוריון חברת Hanjin Shipping הקוריאנית הכריז בשבוע שעבר על כינוס נכסים. האנג'ין, המשתייכת לברית חברות ההובלה הימית במכולות CKYH, היא חברת ההובלה הימית במכולות השביעית בגודלה בעולם. החלטתה לעבור כינוס נכסים מרצון היא האירוע הגדול בתולדות הענף.

השבתת פעילותה של הנג'ין תוביל להקלה קצרת מועד בקרב החברות בענף, הסובלות מעודף מוערך של 30% של כושר הובלה על ביקוש. האנג'ין מפעילה 95 אוניות בבעלות ובחכירה בנפח הובלה כולל של 618 אלף TEU, לעומת 85 אוניות (72 מהן מוחכרות) בנפח של 370 אלף TEU של צים. האנג'ין הציגה הפסד תפעולי של 79 מיליון דולר, שהם 5.9% ממחזור של 1.33 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2016, לעומת הפסד תפעולי של 23 מיליון דולר, כלומר 3.7% ממחזור של 630 מיליון דולר לצים ברבעון הראשון של 2016.

בפעילותה של הנג'ין נתח של 38.5% היה בסחר הפסיפי שבין אסיה לחוף המערבי והמזרחי של ארה"ב ו-28.7% בסחר בין אסיה לאירופה - שני מגזרי פעילות בולטים גם בצים. לכן, בעקבות בסיום פעילותה של החברה הקוריאנית נהנית החברה הישראלית ממעבר של לקוחות ומעלייה בתעריפים. עם זאת, מוקדם לקבוע אם השפעה חיובית זו תימשך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker