הבית בירושלים והמחלקה הסיעודית ברמה"ש סידרו למגדלי הים התיכון צמיחה של 6.5%

הכנסות מגדלי הים התיכון ברבעון השני הסתכמו ב-32 מיליון שקל ■ הרווח הנקי קפץ בשל שערוך נכסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

חברת מגדלי הים התיכון, שמפעילה בתים לדיור מוגן, רשמה הכנסות של 32 מיליון שקל ברבעון השני של 2016, גידול של 6.5% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. החברה הציגה צמיחה גבוהה ביחס לרבעונים קודמים, וזאת כתוצאה מהכנסות מדמי אחזקה מהבית בירושלים שנמצא בתהליך הרצה ואיכלוס.

להכנסות החברה תרם גם מעבר של החברה להפעלה עצמאית של המחלקה הסיעודית בבית ברמת השרון, החל מתחילת מארס 2016. הדבר היה כרוך בעלויות חד פעמיות, אך מאז שהחלה החברה להפעיל את המחלקה הסיעודית, היא רשמה הכנסות של 1.7 מיליון שקל. עם זאת, הכנסות אלו הגיעו במקום ההכנסות משוכרי משנה בהיקף של 650 אלף שקל. זאת הסיבה לירידה של 8%  בהכנסות משוכרי משנה, והן הסתכמו בכ-2.5 מיליון שקל.

עיקר הגידול בהכנסות החברה נבע מצמיחה של 9% בהכנסות החברה מדמי אחזקה שמשלמים הדיירים, והסתכמו ברבעון השני בכ-23 מיליון שקל. הכנסות אלו מושפעים מתפוסת בתי הרשת ומשינויים במדד המחירים לצרכן.

מגדלי הים התיכון בבת ים
מגדלי הים התיכון בבת ים

הכנסות החברה מחילוט פקדונות דיירים גדלו בכ-3% והסתכמו ב-7 מיליון שקל. ה-FFO, הרווח התזרימי הפנוי, של מגדלי הים התיכון הסתכם ב-6 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת 5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מגדלי הים התיכון רשמה רווח נקי רבעוני המיוחס לבעלי המניות של 57 מיליון שקל, לעומת 3.7 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הסיבה לכך היא עליית ערך שווי הוגן של נדל"ן להשקעה. כמו כן, הוצאות המימון של החברה נחתכו בחצי והסתכמו ב-7.6 מיליון שקל, והוצאות המסים הסתכמו בכ-14 מיליון שקל, לעומת 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הסיבה לגידול במסים היא יצירת עתודה למסים נדחים בשל העלייה בשווי הוגן של נדל"ן להשקעה. הירידה בהוצאות המימון נובעת מירידה בהוצאות משערוך פקדונות דיירים, בשל עלייה במדד המחירים לצרכן בקצב הנמוך מהעלייה שלו ברבעון המקביל.

מניית מגדלי הים התיכון בשנה האחרונה
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום