חיים סבן מבקש מכם צ'ק פתוח: מגייס 200 מיליון דולר לחברה ללא פעילות

האסטרטגיה של סבן תהיה לזהות חברה עם פוטנציאל לפריסה גלובלית שתנצל את מומחיותו בתחומי המדיה המסורתית והדיגיטלית ■ סבן הוא תורם בולט של ביל והילרי קלינטון, המועמדת כיום לנשיאות ארה"ב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

איש העסקים חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר ויזם בולט בעסקי התקשורת הגלובליים פירסם תשקיף לגיוס 200 מיליון דולר לחברת בלנק צ'ק, כלומר חברה ללא עבר עסקי שהוקמה לצורך ביצוע רכישות ומיזוגים בכספם של המשקיעים בהנפקה.

החברה תנפיק 20 מיליון יחידות במחיר של 10 דולר ליחידה כשכל יחידה תכלול מניה אחת וחצי אופציה למניה. סבן התחייב להשקיע 6 מיליון דולר ברכישה של אופציות במחיר של דולר לאופציה, בהנפקה פרטית שתתבצע במקביל להנפקה הציבורית. חתמי ההנפקה דויטשה בנק וגולדמן סאקס יקבלו אופציה ל-45 יום לרכוש 3 מיליון יחידות במחיר ההנפקה.

האסטרטגיה של החברה תהיה לזהות יעד לרכישה שאינו מוגבל בהכרח לתעשייה, תחום או אזור גיאוגרפי אולם החברה מתכננת לנצל את המומחיות של הנהלתה בתחומי המדיה המסורתית והדיגיטלית  -הבידור, התקשורת ומוצרי הצריכה.

חיים סבןצילום: בלומברג

Saban Capital Acquisition שהיא חברת הבלנק צ'ק של סבן מפרטת את הקריטריונים לרכישה הראשונה המתוכננת. אחד הקריטריונים הוא שזו תהיה חברה בעלת פוטנציאל צמיחה שתוכל לנצל את המומחיות, הניסיון, הידע והקשרים של קבוצת סבן. החברה צריכה להיות בעלת יתרון תחרותי ופוטנציאל לפריסה גלובלית ושתשקף סיכון מוגבל לירידת ערך ההשקעה.

קריטריון נוסף הוא שהחברה תהיה בעלת פוטנציאל לייצר עודף משמעותי בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת. סבן הקים ב-1998 את סבן אנטרטיינמנט שהפיקה ורכשה זכויות לסדרות טלוויזיה כולל את סדרת פאואר ריינג'רס.

סבן מיזג את החברה עם פוקס קידס נטוורק שהיתה בבעלות איל התקשורת רופרט מרדוק ובאוקטובר 2002 מכר את החברה הממוזגת לחברת וולט דיסני תמורת 1.7 מיליארד דולר. סבן הקים אחר כך את סבן קפיטל גרופ שרכשה ערוצי טלוויזיה בגרמניה וב-2008 את חברת יוניויז'ן שהיא רשת הטלויזיה הגדולה בעולם בספרדית תמורת 14 מיליארד דולר.

סבן היה מעורב ב-2005 ברכישת השליטה בבזק יחד עם אייפקס ומורי ארקין ומכר את השליטה לשאול אלוביץ' תמורת 7 מיליארד שקל. סבן קפיטל רכשה ב-2013 את השליטה (30%) בחברת התקשורת פרטנר מידי אילן בן דב תמורת 80 מיליון דולר והלוואת מוכר של 300 מיליון דולר מחברת האצ'יסון שלקח על עצמו סבן.

סבן הקים בתחילת 2016 קרן הון סיכון בהיקף של 100 מיליון דולר שתשקיע בחברות סטארט-אפ בתחומי המובייל, הרשתות החברתיות והמדיה. סבן הוא תורם בולט של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב ושל ביל והילרי קלינטון, המועמדת כיום לנשיאות ארה"ב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker