חלל תקשורת אישרה: מתקיימים מגעים מתקדמים למכירת החברה; המניה זינקה 9%

מדובר במחיר נמוך מניסיונות המכירה הקודמים - 285 מיליון דולר; מאז השפל אליו הגיעה המניה בדצמבר האחרון, זינקה המניה ב-52%

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארז
גיא ארז

חברת יורוקום, בשליטתו של שאול אלוביץ', מנהלת מגעים למכירת חלל תקשורת, לפי שווי של 285 מיליון דולר. כך דיווחה החברה היום (ג') לבורסה, על רקע הערכות בשוק כי החברה עומדת בפני מכירה. מדובר במחיר המשקף פרמיה של כ-41% ביחס למחיר הממוצע של מניית החברה בחודש האחרון.

מניית החברה, שעלתה במהלך המסחר בשיעורים מתונים יחסית על רקע פרסומים בתקשורת, סיימה את יום המסחר בזינוק של 9.3% כשהיא מרכזת מחזור מסחר של 10.6 מיליון שקל, הגבוה ביותר מפי 12 ממחזור המסחר היומי הממוצע בחודש האחרון.

שאול אלוביץצילום: אייל טואג

וכך נמסר בדיווח לבורסה: "החברה מצויה בשלבים מתקדמים של משא ומתן לעסקת מיזוג משולש הופכי, במסגרתה יירכשו מלוא מניות החברה (100%) ע"י צד ג',  שהינו בשליטת תאגיד בינלאומי. התמורה בעסקה צפויה לעמוד על סך של 285 מיליון דולר".

לאחר שני ניסיונות מכירה שלא צלחו - לפני שנתיים ולפני שלוש שנים - נושא מכירת החברה חזר השבוע לכותרות והמניה הגיבה במסחר בת"א. כבר לאחר 3 שעות מסחר ריכזה המניה מחזור מסחר גבוה יחסית של כ-3 מיליון שקל לעומת מחזור יומי ממוצע של 850 אלף שקל בלבד. יחד עם הזינוק היום, השלימה המניה מהלך עליות של 17% מתחילת השבוע.

שלשום (א') דיווחה החברה לבורסה כי בשבוע הראשון של חודש ספטמבר הקרוב תשגר את הלוויין עמוס 6 לחלל, מועד מאוחר בכמעט שנתיים מהתכנון המקורי. בתגובה לדיווח,  זינקה מניית החברה ב-4%, כשגם למחרת (אתמול) היא עלתה ב-3.7% במחזור מסחר חריג של 6 מיליון שקל. הזינוק במניית החברה העלה את הסברות בשוק כי מתנהלים מגעים למכירתה.

מאז הגיעה לשפל במחיר המניה באמצע דצמבר האחרון - על רקע אובדן הקשר עם הלוויין עמוס 5, שהגיע למצב 'טואטל לוסט', זינקה מניית החברה ב-52%.  עמוס 5 היה אחראי ל-40% מהכנסות החברה, ואיבוד הקשר עמו בחודש נובמבר 2015 היווה מכה קשה לחלל תקשורת: מניית החברה התרסקה ביום הדיווח בכ-35%. חברת הביטוח שילמה לחלל כ-160 מיליון דולר עבור אובדן הלוויין, במה שהיה הסנונית הראשונה להתאוששות המניה. למרות מהלך העליות שרשמה מאז השפל, מחירה של המניה עדיין נמוך בכ-17% ממחירה טרם אבדן הקשר עם הלווין.

אין זו הפעם הראשונה בה מנסה אלוביץ' למכור את חברת חלל תקשורת. לפני 3 שנים הוא העמיד את החברה למכירה לפי שווי של 2 מיליארד שקל. גם שנה לאחר מכן, ב-2014, נעשו נסיונות למכירת החברה לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל - נסיונות שלא צלחו. לפי דיווחים שונים, מחיר המכירה הנוכחי - אם אכן מתקיימים מגעים בנושא - נמוך מהמחירים שדרשה בעבר בעלת השליטה, יורוקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker