אינפיניטי מפתיעה: "אחרי הנפילות מתחילת השנה, טבע ופריגו חזרו להיות מעניינות להשקעה"

גיל לוי, מנכ"ל בית ההשקעות אינפיניטי: "השוק הישראלי אטרקטיבי ביחס לעולם: אירופה זולה יותר, אך עם כלכלה בעייתית יותר"

גיא ארז
גיא ארז
גיל לוי מנכ"ל אינפיניטי
גיל לוי מנכ"ל אינפיניטיצילום: דני כתרי

המלצה נוספת להשקעות בבורסה בת"א: גיל לוי, מנכ"ל אינפיניטי ניהול תיקי השקעות טוען כי השוק הישראלי אטרקטיבי ביחס לשווקים בעולם, וממליץ על חשיפה למניות, ועל חשבון אג"ח: "הנטיה שלנו היא להמליץ - למי שיכול - להטות יותר כספים למניות. אנחנו חושבים שבשנים הקרובות האפיק המנייתי ישיג תשואות טובות יותר מאלה של האג"ח. אג"ח ממשלתי ל-20-30 שנה אינה השקעה נבונה: רמת הסיכון כמעט דומה למניות, ועדיף לקחת את הסיכון הזה דרך החלק המנייתי". לדבריו, בחשיפת תיק ההשקעות לאג"ח – אגרות החוב הקונצרניות עדיפות.

לוי פרש את ראיית אינפיניטי לגבי השקעות באזורים שונים בעולם: "המדדים בניו-יורק אמנם בשיא, אך במקביל מדובר בכלכלה הטובה בעולם. לגבי אירופה, אנחנו מאמינים כי המדדים המובילים שם מתומחרים באופן יחסית נמוך ביחס לעולם, בעוד היבשת מראה סימנים של יציאה ממיתון. הנגיד בבנק האירופי הגיע עם גישה פרו אמריקנית, ורכישת האג"חים של הבנק תתרום להתאוששות הכלכלה".

אך למרות הצפי החיובי לאירופה וארה"ב, המלצתו של לוי מכוונת, כאמור, לשוק הישראלי: "הנתונים הכלכליים-הפיסקליים של ישראל חזקים, ולכן בראייה הכללית, לדעתנו, המשקיע הפרטי, החשוף לשקל, צריך להיות בהם: הכלכלה במדינה מתנהלת בצורה יפה מאוד, מציגה קצב צמיחה טוב, ובעלת הרבה פרמטרים חיוביים, בהם שיעור האבטלה הנמוך". לדבריו, הבורסה האמריקאית נמצאת במחירים גבוהים יחסית, "עלייה של עוד כ-5% שם תהיה מכובדת". למרות שלראייתו חלק מהמדדים באירופה זולים יותר מאלו של ת"א, הכלכלה ביבשת בעייתית יותר מזו של ישראל.

באופן כללי, למרות היותם של המדדים המובילים בניו-יורק בשיא, לוי לא רואה סיבה למימושים חדים בשוק: "כל אירוע שקורה הוא מאוד רגיש - אבל כבר ראינו מספר פעמים השנה שהשוק מתקן מעלה, היות והירידות לא באו בשל סיבות כלכליות אמיתיות". גם מהעלאת הריבית בארה"ב לוי לא חושש: לעניות דעתו הדבר לא יקרה בקרוב, אך כשהדבר יתרחש – "זה יהיה מסיבות בריאות, לפיהן הכלכלה מתחזקת - וזה יהיה סימן חיובי".

לוי מסר כי לאחר צלילת מניות הפארמה בת"א, טבע ופריגו, אשר הירידות החדות בהן פגעו בתשואת המדדים המובילים, ב'אינפיניטי' מוצאים אותן כמעניינות להשקעה: "עד עכשיו היינו מוטים נגדם, אך כעת, לאחר שאיבדו כ-16% (טבע) ו-35% (פריגו) מתחילת השנה, אנחנו מתחילים לחזור לאחזקה רגילה עליהם (לפי משקלן במדדים)". למרות האיומים על הסקטור, לדבריו, "הלחץ על סקטור הפארמה כבר חל, האיומים תומחרו - וברמות האלה המניות הללו מתחילות להיות מעניינות". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker