אלקטרה נדל"ן גייסה 100 מיליון שקל בהנפקת זכויות

החברה שבשליטת אלקו החזקות של גרשון זנלקינד תשתמש בחלק מהתמורה כדי להשלים את העסקה לרכישת 7,000 יחידות דיור בארה"ב מהחברה האם

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

אלקטרה נדל"ן, שבשליטת אלקו החזקות של גרשון זלקינד, הודיעה למשקיעים בבורסה בתל אביב כי השלימה גיוס של 100 מיליון שקל בהנפקת זכויות. בחברה מציינים כי ההצעה זכתה להיענות מלאה של בעלי המניות והם רכשו מניות בהנפקה בהתאם לחלקם היחסי בחברה. את ההנפקה הובילה לאומי פרטנרס.

באלקטרה נדל"ן אומרים כי בעל השליטה באלקו אחזקות, גרשון זנלקינד  (65%) השתתף גם הוא בהנפקת הזכויות, וכך גם המנכ"ל, גיל רושניק. הגיוס יאפשר לאלקטרה נדל"ן להשלים את עסקת בעלי העניין שבה היא רוכשת מהחברה האם את פעילות מקבצי הדיור בארה"ב שמרוכזת בחברת ENA (ראשי תיבות של Elco North America), ושכוללת 7,000 יחידות דיור ב-28 פרויקטים בפלורידה וטקסס. אלקו משלמת על הפעילות כ-56 מיליון שקל.

גיל רושניק
גיל רושניק

אלקטרה נדל"ן פירסמה בתחילת השבוע שעבר את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של השנה, שמהם עולה כי החברה עברה לרווח נקי של 1.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של 26 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015 ושל 65 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. זאת, אף שהכנסות החברה התכווצו מ-46 מיליון שקל ברבעון השני של 2014, ל-21 מיליון שקל שקל ברבעון השני של 2015, ול-7 מיליון שקל בלבד ברבעון השני השנה.

מחיר המניה של אלקטרה נדל"ן טיפס, בהתאם, ב-57% ב-12 החודשים האחרונים, והוביל את שווי השוק של החברה ל-430 מיליון שקל. עם זאת, המחיר נמוך ב-40% משהיה לפני חמש שנים.

רושניק אמר בעקבות הגיוס: "כספי ההנפקה הנוכחית ישמשו את החברה למימוש ויישום האסטרטגיה החדשה למיקוד בנדל"ן מניב וכן להגדלת תיק הנכסים המניבים שלנו בארה"ב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker