מניית הביומד שגייסה 5.9 מיליון דולר - וצונחת כעת ב-26%

צ'ק קאפ, שמפתחת גלולת וידאו לאבחון סרטן המעי הגס, עלתה ב-118% בעקבות החתימה על הסכם עם ג'נרל אלקטריק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

לאחר שגייסה 5.9 מיליון דולר בהנפקה פרטית במחיר של 1.9 דולר למנייה - מחיר הנמוך ב-37% ממחיר המניה בנאסד"ק - קורסת מניית צ'ק קאפ ב-26%. בהנפקה זו ניסתה צ'ק קאפ לנצל את העלייה בשיעור של 118% במניית החברה שהביא עמו ההסכם עם GE Healthcare, עליו דווח בסוף השובע שעבר, במסגרתו ישתפו החברות פעולה בפיתוח ובבדיקת ייצור ובהטמעת מקור קרינת רנטגן בהיקפים מסחריים. עם השלמת הפיתוח עשויות צ'ק קאפ ו-GE Healthcare לדון בשיתוף פעולה להקמת מתקן ייצור בהיקף מסחרי, וכן בהפצת המערכת של צ'ק קאפ.

צ'ק קאפ, שנסחרת בשווי של 28 מיליון דולר, נמצאת בשלבי פיתוח של מערכת שתאפשר לבצע סריקה והדמיה של פנים המעי הגס - ללא צורך בהכנה מוקדמת של המעי. כלומר, לייתר את הצורך בהליך הפולשני של ריקון המעי בטרם בדיקת קולונוסקופיה לאיתור פוליפים טרום סרטניים וסרטניים. הגלולה שצ'ק קאפ מפתחת כוללת מקור של קרני רנטגן בקרינה נמוכה, וכן התקן לקליטת הצילומים שהגלולה משדרת, לצד תוכנה ייחודית לפיענוח הסרט שהיא משדרת.

הגלולה של צ'ק קאפ
כך פועלת הגלולה של צ'ק קאפ

סרטן המעי הגס הוא גורם המוות השני מכל מחלות סרטן בארצות הברית. ב-2016 לבדה אובחנו שם 149 אלף מקרים, ו-49 אלף בני אדם מתו מהמחלה. עם זאת, סרטן המעי הגס הנחשב כקל יחסית לטיפול, אם הוא מאובחן בשלבים מוקדמים.

58% מגילאי 50 ומעלה בארצות הברית עוברים בדיקת קולונוסקופיה. רבים מאלה שאינם עוברים את הבדיקה מציינים את פולשנות ההליך עצמו, כמו גם את זו של הליך ההכנה, כסיבה העיקרית להימנעותם מהבדיקה החיונית. כעת, המערכת של צ'ק קאפ עשויה לשפר את שיעור הנבדקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker