ריווק מנסה להגדיל את ההכנסות - באמצעות מודל השכרה ניסיונית

החברה, שמפתחת שלד לביש לנפגעי עמוד שדרה, מסבירה את הדו"חות השליליים בשינוי המודל העסקי ■ בברקליס מתלהבים מהטכנולוגיה, אך הורידו את מחיר היעד ל-8 דולרים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'

"אנחנו אמנם מתלהבים מהטכנולוגיה, אך חושבים שייקח זמן עד ששוק השלדים הלבישים יראה צמיחה" - כך כתבו האנליסטים של בנק ההשקעות ברקליס בתגובה לדו"חות חברת ריווק (ReWalk). בברקליס השאירו את ההמלצה על המניה ב"תשואת שוק", אך הורידו את מחיר היעד מ-11 ל-8 דולרים.

מניית ריווק נסחרת כיום במחיר של 6 דולרים, לאחר שלפני פחות משמונה חודשים כבר התקרבה למחיר של 17 דולר, בעקבות הודעת האגף לשיקום נכים בצבא ארצות הברית כי ירכוש מערכות של ריווק לשימוש פרטי. אף שההסכם דחף מעט את פעילות ריווק, והחברה אף מכרה כ-20 מערכות, מכירותיה עדיין אינן נעשות בהיקפים משמעותיים.

Byline חייל לשעבר שנפצע עם עובד של חברת ReWalk Robotics בניו יורקצילום: אי־פי

הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-0.8 מיליון דולר לעומת 0.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2015. עם זאת, הכנסות אלו משקפות ירידה מההכנסות שהציגה החברה ברבעון הראשון של השנה - 2.1 מיליון דולר. בחברה הסבירו כי הירידה נובעת משינוי במודל העסקי - החברה עברה להציע את המערכות לתקופת השכרה ניסיונית, שבסופה צריך המשתמש להחליט האם הוא רוכש את המערכת אם לאו. "אנחנו מאמינים כי תקופה ההשכרה תהיה מאיץ משמעותי בעתיד הקרוב", אומר לארי ג'סינסקי, המנכ"ל.

בעקבות המודל החדש, פירסמה החברה לראשונה תחזית לרבעון הבא: החברה צופה כי ההכנסות ברבעון השלישי יעמדו על 1.3 מיליון דולר, ובסיכום שנתי החברה צופה שהן יסתכמו ב-7-6.2 מיליון דולר. ב-2015 ההכנסות של ריווק הסתכמו ב-3.7 מיליון דולר, כאשר החברה "שרפה" במחצית הראשונה של השנה 13.5 מיליון דולר. מומחי ברקליס מציינים כי בקופת החברה יש כ-16 מיליון דולר, בנוסף למסגרת אשראי של 8 מיליון דולר, והם סבורים כי הכסף יספיק ל-4-3 הרבעונים הקרובים.

ריווק מפתחת שלד חיצוני שמיועד לנפגעי עמוד שדרה, והוא הראשון שקיבל אישור FDA. השוק שבו היא פועלת עדיין ראשוני מאוד, והחברה משקיעה מאמצים רבים בחינוך שוק. זאת גם הסיבה שבחרה לעבור למודל ההשכרה הנסיונית, שאמור להקל על לקוחותיה בבואם להחליט על השקעה במערכת - שעלותה עומדת על 80 אלף דולר בקירוב.

לאחר פרסום הדו"חות, פירט ג'סינסקי את אבני הדרך של החברה לרבעונים הקרובים, בהם שילוב של המערכת במרכזים נוספים של ארגון הנכים של הצבא האמריקאי, הרחבת הכיסויים הביטוחיים ופיתוח מערכת תואמת שתסייע לנפגעי אירועים מוחיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker