אופנהיימר מורידים המלצה לטבע בגלל חוסר הוודאות בנוגע לפטנטים על קופקסון

ועדת הפטנטים האמריקאית צפויה לקבל החלטה בנוגע לתקפות 3 פטנטים על קופקסון במינון של 40 מיליגרם ■ בבנק ההשקעות מורידים את תחזית ההכנסות ל-2016 ב-2% ל-22 מיליארד דולר

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק ההשקעות אופנהיימר הוריד את דירוג מניית טבע לתשואת שוק. באופנהיימר מסבירים שהורדת הדירוג נעשית בשל אי הוודאות הגדולה לקראת החלטת ועדת הפטנטים האמריקאית (PTAB) שצפויה עד ה-25 באוגוסט לכל המאוחר בנוגע לתקפות 3 פטנטים על קופקסון במינון של 40 מיליגרם.

קופקסון במינון 40 מיליגרם היא הגרסה החדשה של התרופה העיקרית של טבע לטיפול בטרשת נפוצה. גרסה זו מוגנת בפטנטים עד 2030 בניגוד לגרסה הוותיקה של 20 מיליגרם שהפטנטים עליה פקעו במאי 2014.

קופקסון
קופקסוןצילום: עופר וקנין

טבע העבירה עד כה 83% ממטופלי קופקסון בארה"ב ו-60% מהמטופלים מחוץ לארה"ב לגרסה של 40 מיליגרם, שתקפות הפטנטים עליה נידונים בימים אלה על ידי ועדת הפטנטים האמריקאית.

הניסיון לתקוף את הפטנטים על קופקסון 40 מיליגרם באירופה נכשל. אופנהיימר מעריך, בעקבות שיחות עם יועצים בתחום הפטנטים, שהסיכויים שהוועדה תפסוק שהפטנטים אינם תקפים גבוהים מעט מ-50%, אם כי גם בית המשפט המחוזי בארה"ב צפוי לדון בנושא ורף שלו לקביעה שפטנט אינו תקף גבוה יותר.

באופנהיימר מציינים שהחלטת הוועדה עלולה לגרום לירידה חדה של מניית טבע ועל כן הם מעדיפים להוריד את ההמלצה עד לאחר החלטת הוועדה. אופנהיימר מורידים את תחזית ההכנסות והרווח המתואם ל-2016 ב-2% וב-1% בהתאמה ל-22 מיליארד דולר ול־5.20 דולר למניה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker