הגאות בשוק האג"ח: עופר נמרודי גייס אג"ח ל-5 שנים בריבית שקלית של 4%

האג"ח הונפקו עם שעבוד ראשון על מניות החברה הבת, המחזיקה בין היתר, בבית מעריב בתל אביב, מתחם שבעת הכוכבים בראשון לציון ופרויקט בהקמה למשרדים ומסחר בבני ברק ■ בהנפקה נרשמו ביקושים של 270 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הגאות בשוק האג"ח והמחירים הגבוהים ממשיכים ללחוץ למטה את הריביות בהנפקות שיוצאות אל השוק. חברת הכשרת הישוב, שבשליטת עופר נמרודי, השלימה שלשום בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת אגרות חוב מסדרה חדשה (סדרה 19), במסגרתו נרשמו ביקושים בהיקף כולל של כ- 270 מיליון שקל - פי שלושה מהסכום אותו ביקשה החברה לגייס - כ-87 מיליון שקל.

על רקע ביקושי היתר, השלב המוסדי ננעל בריבית של 4% - נמוך משמעותית אל מול ריבית המקסימום שהוצעה במכרז בשיעור של 5.15%. ריבית זו נמוכה ב-1.6% מהריבית הנקובה בסדרה הקודמת שגייסה החברה (סדרה 18), כך שההנפקה הנוכחית עשויה לתרום להמשך הפחתת הוצאות המימון של הכשרת הישוב, שהכבידו על פעילות הקבוצה משמעותית בשנים האחרונות.

עופר נמרודי
עופר נמרודיצילום: ורדי כהנא

הסדרה החדשה הינה שקלית (שאינה צמודה למדד המחירים), ומדורגת על ידי מעלות S&P בדירוג בינוני של BBB פלוס עם אופק "חיובי". מח"מ (משך החיים הממוצע) הסדרה הינו כ-4.9 שנים, והיא עומדת לפירעון בחמישה תשלומים שנתיים רציפים ושווים בין השנים 2020 - 2024.

האג"ח הונפקו עם שעבוד ראשון על מניות החברה הבת "ה.ה. – משקיעים במקרקעין", המחזיקה בין היתר, בבית מעריב בתל אביב, מתחם שבעת הכוכבים בראשון לציון ופרויקט בהקמה למשרדים ומסחר בבני ברק; ושעבוד על הזכויות לפירעון הלוואת בעלים שניתנה בעבר לחברה הבת. בהכשרת הישוב ציינו כי השווי הכלכלי של המניות המשועבדות ושל הלוואת הבעלים נאמד בכ-186.6 מיליון שקל.

הכשרת הישוב, שנוהלה עד לפני שנה, בין השאר, על ידי המשנה למנכ"ל, ח"כ אלי כהן (כולנו), יישמה בשנתיים האחרונות מהלכים שנועדו להקטין את המינוף באופן דרמטי. הפחתת המינוף — הפרמטר המרכזי שהעיק על פעילותה — נועדה לסייע לחברה להוזיל את עלויות המימון ולהעלות את דירוג האשראי — שנמצא כיום כאמור ברמה של BBB פלוס (רמה בינונית) — לקבוצת ה–A.

המהלכים להקטנת המינוף נחלו עד כה הצלחה. בשנה האחרונה פחת החוב הכולל של הקבוצה בכ–500 מיליון שקל נטו, בין השאר, באמצעות מימוש נכסים שאינם בליבה, ובמקביל יחס המינוף (חוב נטו לעומת שווי נכסי — LTV) ירד מ–74% לפני כשנתיים לכ–65%. על רקע זאת, שינתה באחרונה חברת דירוג האשראי S&P מעלות את תחזית הדירוג של הקבוצה מ"יציבה" ל"חיובית" — כלומר, תיתכן בקרוב העלאה של הדירוג.

הכשרת הישוב, שנסחרת לפי שווי של 610 מיליון שקל, פועלת במספר תחומים: השכרת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל – קניונים ופארקים לוגיסטיים; ייזום פרויקטים במקרקעין בישראל ובחו"ל – דירות למגורים, משרדים, התחדשות עירונית ובתי חולים סיעודיים; ניהול ותפעול של בתי מלון בישראל תחת המותג "רימונים"; שילוט חוצות. נמרודי מכהן כמנכ"ל החברה.

תומר כץ- סמנכ"ל השקעות ופיתוח עסקי בהכשרת הישוב, מסר: "אנו שבעי רצון מן הביקושים הגבוהים בהנפקת איגרות החוב. הגיוס הנוכחי מצטרף למהלכים אותם ביצעה החברה בתקופה האחרונה להפחתת הוצאות המימון, כפי שניתן לראות בתוצאותיה הכספיות של החברה. במקביל אנו פועלים במלוא המרץ להמשך פיתוח תחומי הליבה של החברה דרך הרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים וכן בתחום היזום למגורים בארץ ובחו"ל".

השלב הציבורי בהנפקה של הכשרת הישוב צפוי להתקיים בימים הקרובים. את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי, רוסאריו קפיטל, איפקס חיתום, ברק קפיטל, דיסקונט חיתום, אקסלנס חיתום וענבר הנפקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker