הלמן אלדובי רוכב על הגל: יציע את קרן הפנסיה המוזלת - כבר מעכשיו

בעקבות ההתעניינות הציבורית הרבה בקרנות הפנסיה הזולות שיזם משרד האוצר, החליטו בהלמן אלדובי כי ניתן יהיה להצטרף כבר מהיום לקרן ברירת המחדל שהם מציעים - ולקבל חסכון פנסיוני בדמי ניהול של 1.49% מההפקדות

ערן אזרן

בית ההשקעות הלמן אלדובי אינו ממתין לחודש נובמבר - ועל רקע התהודה הרבה שלה זכו קרנות הפנסיה הזולות שיזם משרד האוצר ("קרנות ברירת המחדל"), החליט להציע את קרן הפנסיה בדמי ניהול מופחתים כבר מהיום, לכלל הציבור.

אתמול הודיע האוצר על מהלך היסטורי בשוק הפנסיוני, כשבחר בשתי קרנות פנסיה, של בתי ההשקעות הלמן אלדובי ומיטב דש לקרנות פנסיה ברירת מחדל. מטרת המהלך היא להציע לעובדים שאינם מאוגדים במקומות עבודה גדולים לחסוך לפנסיה בדמי ניהול מופחתים בשוק. קרן הפנסיה של מיטב דש תגבה דמי ניהול בשיעור של 1.31% מההפקדות החודשיות, ושיעור של 0.01% מהצבירה בקרן; ואילו דמי הניהול שתגבה קרן הפנסיה של הלמן אלדובי יעמדו על 1.49% מההפקדות החודשיות, ושיעור של 0.001% מהצבירה בקרן.

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, ואיתי ברדה, מנכ"ל חברת הגמל
רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, ואיתי ברדה, מנכ"ל חברת הגמל

בהודעה לעיתונות שפירסמה הלמן אלדובי היא מסרה כי "בעקבות ההתעניינות הרבה לה זכה המהלך, והפניות הרבות שהגיעו מאתמול לבתי ההשקעות, בבית ההשקעות הלמן אלדובי החליטו כי ניתן יהיה להצטרף כבר מהיום לקרן ברירת המחדל, ולקבל כבר כעת חסכון פנסיוני בדמי ניהול של 1.49% מההפקדות בלבד".

איתי ברדה, מנכ"ל הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה: "מדובר במהלך צרכני חיובי ומאוד משמעותי לכל אזרח. מאז הודעת הזכייה אנחנו מקבלים פניות רבות מגורמים רבים וביניהם מעסיקים ועמיתים. על אף שדמי הניהול המוזלים חלים רק מנובמבר הקרוב ולכאורה רק על עובד שכיר שהצטרף למקום עבודה חדש ולא בחר מוצר פנסיוני כלשהו, קיבלנו החלטה להחיל את דמי הניהול המוזלים לכל הציבור, לרבות שכירים קיימים ועצמאים, כבר מהיום. זאת במטרה לאפשר לכלל המועסקים להגדיל משמעותית את הפנסיה החודשית שלהם כשיצאו לגמלאות".

מוקדם יותר הבוקר הודיע הלמן אלדובי – בית השקעות בסדר בינוני - כי בכוונתו להתמזג לתוך חברת סוהו נדל"ן הציבורית, שבשליטת ערן מיטל. שני הצדדים חתמו על הסכם עקרונות למיזוג והעברת פעילות בית ההשקעות תחת סוהו נדל"ן. בכך יצטרף הלמן אלדובי, שמנהל נכסים בהיקף של 14 מיליארד שקל, לבתי ההשקעות מיטב דש, אי.בי.אי, אנליסט ולידר שוקי הון, שכבר היום נסחרים בבורסה.

על פי המתווה המתגבש, פעילות ההשקעות של הלמן אלדובי תמוזג אל תוך חברת סוהו נדל"ן, והחברה הציבורית תקרא "הלמן אלדובי בית השקעות". כך נקבע כי להלמן אלדובי יוקצו מניות בסוהו נדל"ן בתמורה למניות חברת הגמל והפנסיה, שהיא הנכס העיקרי של בית ההשקעות. הקצאת המניות תיעשה על בסיס הערכת שווי שתתקבל ממעריך שווי חיצוני לחברת הגמל והפנסיה. שוויה של הלמן אלדובי בהתאם לדוחות הכספיים מסתכם בכ-200 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker