עמרי זרחוביץ'

בימים שבהם החברות מגייסות סכומי כסף גדולים באמצעות הנפקות אג"ח, בוחרת חברת פריורטק לארגן מחדש את החוב שלה דווקא באמצעות לקיחת הלוואה של 80 מיליון שקל מבית ההשקעות מיטב דש. החברה תשתמש בסכום כדי לפרוע התחייבויות אחרות של החברה, בהן לבנקים ולקרן פימי. לחברה יש נכון לסוף הרבעון הראשון התחייבויות שוטפות בהיקף של כ-79 מיליון שקל.

תנאי ההלוואה שלקחה פריורטק לא נראים אטרקטיביים במיוחד. ההלוואה, שהינה לחמש שנים, נושאת ריבית שנתית קבועה של 7.5% והיא צמודה למדד. ההלוואה תיפרע בארבעה תשלומים שנתיים החל משנתיים לאחר מתן ההלוואה. לחברה אין כיום מזומנים בקופה בכלל, אלא רק פיקדון מוגבל שבו יש 5 מיליון שקל. יש להניח כי מכיוון שהיקף ההלוואה דומה להיקף ההתחייבויות בסוף הרבעון הראשון, החברה לא תכסה את ההתחייבויות במלואן, אלא תשאיר לה כמה מיליוני שקלים בקופה.

רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק
רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק

פריורטק פועלת בתחום השבבים באמצעות שלוש חברות שבהן היא שולטת: קמטק הציבורית (48%), שמפתחת פתרונות בדיקה לתעשיית ייצור השבבים; פי.סי.בי (70%), גם כן חברה ציבורית, שמתמחה בייצור סדרות קטנות ובינוניות של מעגלים מודפסים; אמיטק הפרטית (100%), שמספקת מצעים אלקטרונים מתקדמיים; חברה בת פרטית נוספת, אפיק נדל"ן (100%) מחזיקה בחלק מהנכס במגדל העמק שבו יושבת פי.סי.בי.

לצורך לקיחת ההלוואה שיעבדה פריורטק נכסים שונים, בהם כל המניות שלה בחברת קמטק, המניות שלה בחברת פי.סי.בי טכנולוגיות, וכן שעבוד הזכויות של אפיק נדל"ן בנכס במגדל העמק.

כחלק מתנאי ההסכם, מקבל מיטב דש אופציה לרכוש 1.65 מיליון מניות של קמטק, שמהוות כ-4.5% ממניות קמטק. מחיר המימוש של האופציה הזו הינו 2.36 דולרים למניה והיא ניתנת למימוש במהלך חמש השנים הקרובות. האופציה היא "בתוך הכסף", מכיוון שמחיר המניה של קמטק עומד היום על 2.75 דולרים.

הסכם ההלוואה משית מגבלות גם על קמטק – יתרת המזומנים של החברה, בניכוי חוב פיננסי והתחייבויות נוספות שלה – לא תפחת מ-10 מיליון דולר. הסכום יכול לרדת במקרה ששווי קמטק יעלה. נכון להיום, יש לקמטק בקופה 15 מיליון דולר. ההסכם כולל מגבלות נוספות, הקשורות בין השאר לחלוקת דיווידנד, שינוי שליטה, יצירת שיעבודים, יחס בין החוב הפיננסי של החברה להון העצמי ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker